Zaloguj

Sport

2013-10-18
Eliminacje Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

W środę 16 października 2013 roku drużyna UKS Ząbkovia Ząbki wygrała Turniej Eliminacji Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Radomiu.

Turniej zorganizował Klub Zamłynie ZA Kombud SA Radom. Mecze rozgrywane były na boisku XI LO przy ul. 11 Listopada 27.
Skład UKS Ząbkovia Ząbki: Paulina Bernasiuk, Ania Dobosz (bramkarka), Ola Ferens, Natalia Grondkowska, Magda Górecka, Weronika Józefowska, Ola Kacprzak, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Pamela Kowalska, Klaudia Krawczyk, Natalia Królska, Julia Męcik, Kamila Niemyjska,Ania Przasnyska, Dominika Stankowska, Paulina Szyszka, Klaudia Tuszyńska.
Trener: Jarosław Dobrowolski.
Drużynie UKS Ząbkovia Ząbki w Radomiu towarzyszyła nasza zawodniczka Kasia Bilig, która pełniła funkcję asystenta trenera.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z drużyną AZS UW. Pomimo optycznej przewagi zawodniczki Ząbkovii nie potrafiły pokonać bramkarki przeciwniczek, które trzy razy szybkimi kontrami "postraszyły" nasz zespół. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
AZS UW - UKS Ząbkovia Ząbki 0:0

W drugim spotkaniu naszymi przeciwniczkami była drużyna LUKS Sportowa Czwórka Radom. Ten mecz nasze zawodniczki zagrały "koncertowo": już do przerwy prowadziły 3:0 (po dwóch celnych strzałach Nikoli Karczewskiej i trafieniu Igi Kowalczyk). W tym spotkaniu nasz trener dokonał wszystkich dopuszczonych regulaminem zmian (wymienił siedem zawodniczek) i tylko dzięki temu dziewczętom z Radomia na dwie minuty przed końcem spotkania udało się pokonać Anię.
LUKS Sportowa Czwórka Radom - UKS Ząbkovia Ząbki 1:3

Ostatni turniejowy pojedynek to mecz z drużyną Zamłynie ZA Kombud SA Radom. Już w pierwszej minucie spotkania po indywidualnej akcji Nikola Karczewska pokonała bramkarkę z Radomia, a w 11 minut później ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Mecz toczył się pod kontrolą naszych zawodniczek, choć trener znów siedem z nich wymienił w drugiej połowie spotkania. W 27 minucie Nikola Karczewska po raz trzeci w tym spotkaniu celnie trafiła do bramki radomianek.
Zamłynie ZA Kombud SA Radom - UKS Ząbkovia Ząbki 0:3

Nasze dziewczęta nie tylko wygrały Turniej Eliminacyjny ale otrzymały także wszystkie nagrody indywidualne: najlepszą zawodniczką została Klaudia Tuszyńska, tytuł najlepszej bramkarki trafił do Ani Dobosz, a obchodząca 14-te urodziny Nikola Karczewska (dzięki 5-u bramkom) została Królową Strzelczyń.

Turniej w Radomiu pokazał, iż mamy co najmniej cztery zawodniczki na poziomie reprezentacji Polski (dwie z nich: Klaudia Krawczyk i Klaudia Tuszyńska już były na konsultacjach kadry Polski, a kolejne dwie: Nikola Karczewska i Iga Kowalczyk być może wkrótce na konsultacje zostaną zaproszone).

Trener Jarosław Dobrowolski po turnieju:

"Jestem bardzo zadowolony, gdyż wszystkie nasze dziewczęta wykazały się ogromnymi umiejętnościami i dużą dojrzałością nie dając najmniejszych złudzeń przeciwniczkom kto dziś był najlepszy. Jestem przekonany, że jest tylko kwestią czasu, kiedy nasze dziewczęta zagrają w reprezentacji Polski U -17. W chwili obecnej nie boję się powiedzieć, iż przynajmniej cztery z nich aspirują do tego miana. Myślę, że nad formą ciągle należy pracować i nie można spoczywać na laurach, a do życia i przeciwników podchodzić z należytym szacunkiem i pokorą. Jeszcze raz gratuluję".