Sport

2013-12-18
VICTOR GRAND PRIX ZĄBEK W BADMINTONIE
O PUCHAR BURMISTRZA - relacja

07 grudnia 2013 roku odbył się trzeci turniej badmintona z cyklu Victor Grand Prix. Frekwencja chyba najwyższa w tym cyklu. Zgłosiło się 65 zawodniczek i zawodników w grach pojedynczych i 23 pary deblowe.
Dzieci zaczęły po godzinie 9.00 wśród najmłodszych triumfował Ignacy Repiński przed Michałem Szemplińskim i Kacprem Gajosem. Ta sama trójka przewodzi w klasyfikacji generalnej, ale prowadzi Michał przed Kacprem i Ignacym.
Wśród zawodniczek z klas 4-6 ciągła posucha. Zgłosiły się dwie: Kamila Mil i Julia Sobolewska. Dziewczęta grały z chłopakami i odrobinę lepsza okazała się Julia Sobolewska. Natomiast w „generalce” jest odwrotnie, prowadzi Kamila przed Julią i Agnieszką Dziejarską.
Trochę lepiej z frekwencją jest u chłopców z klas 4-6. W sobotę zwyciężył Karol Szempliński, przed Kubą Walocha i Kubą Paciorkiem. W całości cyklu prowadzą z tą samą liczbą punktów Karol i Kuba Walocha, a trzeci jest Błażej Krawczyk.

Do następnych gier przystąpili gimnazjaliści. Stawiło się sześć Pań i czterech Panów.
U dziewcząt wygrała Ula Trusińska pokonując w finale siostrę Adę Trusińską, a trzecia była Iza Pomykała. W klasyfikacji generalnej prowadzi Iza przed Weroniką Ślesicką i Oliwią Stolarską. U chłopców triumfował Adrian Koc przed Kasią Wróblewską i Adamem Walocha.
W całości prowadzi Kasia przed Adamem, a trzeci jest Damian Mil.

I na deser gry podwójne. Po grach rozegranych systemem pucharowym wygrali Ula Trusińska z Adrianem Kocem przed Kasią Wróblewską i Adą Trusińską i braćmi Jakubem i Adamem Walocha. W „generalce” prowadzą Adam z Kuba przed Izą Pomykałą i Błażejem Krawczykiem i Kubą Paciorkiem i Damianem Milem.

10 Pań stanęło do rywalizacji w kategorii open. Zwyciężyła Kamila Banaszkiewicz przed Kasią Wróblewską i Małgosia Brzeską. W całym cyklu prowadzi Kasia Wróblewska przed Moniką Łepkowską i Małgosią Brzeską.
U panów amatorów do rywalizacji stanęło 22 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Bogdan Kitliński przed Irkiem Wróblewskim i Jarkiem Hałatkiewiczem.

W klasyfikacji ogólnej prowadzi Jacek Kutla przed Bogdanem Kitlińskim i Irkiem Wróblewskim.
W kategorii zaawansowanych triumfował Norbert Wiecha przed Dawidem Maronem i Pawłem Bielińskim. Dawid przewodzi generalnej przed Tomkiem Łepkowskim i Łukaszem Orzęckim.

I na koniec gry podwójne. Aż 14 par stanęło do rywalizacji. Spokojnie wygrali Dawid Maron i Max Jechna, pokonując w finale parę z Bielska Białej Fraś-Matuszczak. Trzecie miejsce zajęli Bogdan Kitliński i Marek Krawczyk. W całości prowadzą z ogromna przewagą Dawid i Max przed Małgosią Brzeską i Marcinem Michalikiem oraz Pawłem i Monika Walocha.

Bardzo proszę o zgłaszanie się emailem w przededniu zawodów. Jest to bardzo istotne dla sprawności przeprowadzenia turnieju.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku i zapraszam na styczniowy turniej, który odbędzie się (w zależności od terminu wolnej sali) 4 stycznia lub 11 stycznia.