2015-02-25
Uczeń z Ząbek, mistrzem Mazowsza Karate Kyokushin

KAROL BURZYK, UCZEŃ GIMNAZJUM NR 1 W ZĄBKACH,

MISTRZEM MAZOWSZA KARATE KYOKUSHIN.

21 lutego w podwarszawskiej Lesznowoli zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 147 zawodników w wieku od 12 do 18 roku życia z mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Karol Burzyk, uczeń Gimnazjum nr 1 w Ząbkach, wywalczył tytuł mistrza Mazowsza karate kyokushin. Karol uczestniczył w konkurencji kumite w walkach mocnego kontaktu, podczas których z wyraźną przewagą pokonał kolejno zawodników Ostrołęki i Radzymina.

Karol dodatkowo uczestniczył w wymagającej konkurencji technicznej - kata juniorów, w której po dwóch turach prezentacji zaawansowanych układów zajął wysokie trzecie miejsce.

Na zakończenie turnieju Karol, wraz ze swoimi klubowymi kolegami z sumą 12 medali indywidualnych, otrzymał pamiątkowy puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.