• Piątek
  25°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Sobota
  27°C
  /
  17°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Pochmurno
 • Niedziela
  25°C
  /
  17°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pogodnie
 • Zaloguj
  25 maj 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Sport

  2
  maj


  2017-04-10
  ZĄBKOVIA ZĄBKI zagra o finał na Stadionie Narodowym!
  Poznaliśmy mistrzów województwa mazowieckiego.

  Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Miętnem, poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa mazowieckiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12.
  W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się Diamonds Academy i SP Brzeziny (kategoria U-8), Varsovia Girls i UKS Irzyk (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki 1 i SP 22 Płock (kategoria U-12).

  Dzięki temu zwycięstwu, drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo mazowieckie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

  Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Miętnem poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa mazowieckiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się Diamonds Academy i SP Brzeziny (kategoria U-8), Varsovia Girls i UKS Irzyk (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki 1 i SP 22 Płock (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo mazowieckie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

  Finały w województwie mazowieckim odbyły się 7 i 8 kwietnia na terenie Powiatowego Ośrodka w Miętnem przy ul. Głównej 45. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz 10, natomiast drugiego dnia zobaczyliśmy zmagania najstarszej kategorii wiekowej. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

  W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewczyn najlepszym zespołem okazała się drużyna Diamonds Academy. Dziewczynki rozegrały cztery spotkania systemem każdy z każdym i to właśnie podopieczne Katarzyny Gołąb wygrały tę rywalizację. – Jestem zachwycona Turniejem, gdyż jest to fantastyczna okazja dla moich dziewczynek, aby sobie pograć i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Wreszcie miały okazję poczuć, jak wygląda prawdziwa rywalizacja, strzelić bramkę, czy wspólnie cieszyć się z wygranej. Osobiście podchodzę do tego bardzo entuzjastycznie, chyba nie ma cudowniejszej rzeczy niż obserwowanie rozwoju dziecka i spoglądanie na jego postęp. Jeśli do tego widzimy, że naprawdę świetnie się bawi to można uznać, że cel został osiągnięty – przyznała trenerka, Katarzyna Gołąb, która za swoją godną pochwały postawę podczas całego turnieju, została wyróżniona zieloną kartką fair play.

  Diamonds Academy miały szansę także na triumf w kategorii dziewcząt do lat 10, jednak w meczu finałowym przegrały one z zespołem Varsovia Girls 0:3 i to właśnie podopieczne Marty Konickiej będą reprezentować województwo podczas finału w Warszawie. – Bardzo się cieszę z naszej wygranej, gdyż jesteśmy stałymi bywalczyniami tego Turnieju i zawsze dostarcza on wielu niesamowitych emocji. Bardzo, ale to bardzo jestem dumna z dziewczynek, iż zrealizowały cel, do którego długo dążyliśmy ciężką pracą na treningach – cieszyła się trener Varsovii. - Na Mazowszu w ostatnim czasie widać spory progres w temacie rozwoju piłki nożnej wśród dziewcząt, co mnie bardzo cieszy, gdyż praca z taką grupą sprawia mi mnóstwo przyjemności. Nasz tydzień to dwa treningi plus jeden mecz, więc nie ma możliwości na wiele szaleństw. Dlatego kiedy tylko pojawiają się tak wspaniałe możliwości jak ten Turniej, zawsze chętnie korzystamy.

  Wśród chłopców w kategorii wiekowej do lat ośmiu, po końcowy triumf udało się sięgnąć zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, którzy w finałowym spotkaniu pokonali UKS Irzyk 3:1 i mogli cieszyć się ze złotego medalu. – Muszę przyznać, że emocje były niesamowite. Wprawdzie jest to turniej dla dzieci i wszyscy przyjeżdżamy się tutaj przede wszystkim dobrze bawić, ale kiedy pojawiają się mecze o stawkę i wygrana, łzy szczęścia same cisną się do oczu - podsumował trener Michał Parszewski. - Mówiąc szczerze, kocham swoją pracę i daje mi ona mnóstwo radości. Dzieci są niesamowite, zwracają każdą energię, jaką włoży się w treningi z nimi. Trzeba podchodzić do tego bardzo delikatnie, głównie ucząc poprzez zabawę i pokazywać im tylko pozytywne strony piłki nożnej

  To, czego nie udało się osiągnąć UKS Irzyk w kategorii U-8, nadrobili ich starsi koledzy w zmaganiach chłopców do lat 10, pewnie triumfując w finale rozgrywek. W wielkim finale województwa mazowieckiego pokonali oni Szkołę Podstawową nr 321 w Warszawie. – Po tak wspaniałym Turnieju można być tylko zadowolonym! Tworzycie wspaniałą atmosferę, jest tutaj bardzo przyjemnie i rodzinnie. Jako trener cieszę się, że mogę zobaczyć i rozegrać tak dużą liczbę spotkań, a do tego miło patrzeć na dopingujących swoje pociechy rodziców - relacjonował trener Arkadiusz Szafranek. - Podczas treningów zawsze dajemy z siebie sto procent, gdyż według mnie, tylko pełne zaangażowanie i skupienie, zwłaszcza na takim poziomie kształcenia, dają prawdziwe rezultaty. Oczywiście uczymy się głównie poprzez zabawę, ale nie zapominamy o ważnych podstawach. Chcemy, żeby to wszystko od samego początku zmierzało we właściwym kierunku, a jak pokazuje ten triumf, chyba się udaje – dodał z uśmiechem.

  W najstarszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt po końcowym gwizdku arbitrów z radości skakały piłkarki Ząbkovii Ząbki 1, które pokonały zespół MUKS Praga Warszawa 4:0. Jak zapowiada trener, teraz pora na sukces podczas ogólnopolskich finałów, gdyż doświadczenie w tych rozgrywkach mają wystarczające. – Spodziewaliśmy się tutaj bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż województwo mazowieckiej zawsze stawia bardzo wysoko poprzeczkę, jednak ostatecznie udało nam się doskoczyć wystarczająco wysoko. Finałowy pojedynek był bardzo wymagający, ale udało się wygrać, więc teraz możemy skupić się na ogólnopolskich finałach - mówił Marcin Wojda, trener dziewczynek, tłumacząc co jest istotne na tym etapie piłkarskiego rozwoju. - Gra w piłkę, niezależnie od szczebla rozgrywek, powinna sprawiać przyjemność i przynosić radość. Jeśli w parze z zabawą idzie dobry wynik, to cudownie. Ma być i wesoło, ale także chcemy tych dzieciaków czegoś nauczyć, więc na treningach mamy po części wszystkiego.

  Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Markach podczas półfinałowego spotkania przegrywała już 0:2, aby ostatecznie odrobić straty i wygrać 3:2, co pozwoliło im na awans do finału. W najważniejszym tego dnia meczu, przeciwko Szkole Podstawowej 22 z Płocka, także rozpoczęli od takiego wyniku, jednakże heroiczne ataki zakończyły się zdobyciem jedynie jednej bramki. Spora w tym zasługa bramkarza drużyny zwycięzców, Konrada Kłodawskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju na tej pozycji. – Ostatniemu spotkaniu towarzyszyły niesamowite emocje, gdyż obie drużyny przez całe spotkanie były bliskie wygranej, walcząc łeb w łeb. Kciuki przestałam trzymać dopiero w momencie, kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, bo do samego końca nie było wiadomo, kto tak naprawdę wygra i jeszcze w ostatniej akcji wszystko się mogło zmienić – cieszyła się z triumfu trener płocczanek, Aleksandra Rychter.

  W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

  Klasyfikacja generalna

  Kategoria

  Chłopcy

  Dziewczynki

  U-8

  1. SP Brzeziny

  2. UKS IRZYK

  3. LEGIA SOOCER SCHOOLS 4

  4. UKS Młodzik Radom

  1. Diamonds Academy

  2. Ząbkovia Ząbki 1

  3. Varsovia 2

  4. Varsovia 1

  Najlepszy bramkarz

  Janek Rodak, Legia Soccer Schools

  Helena Słomczyńska, Varsovia 2

  Najlepszy zawodnik

  Aleksander Wyganowski, SP Brzeziny

  Klara Krzyśków, DIamonds Academy

  Król strzelców

  Igor Miszczuk, UKS Irzyk

  Dagmara Lacek, Ząbkovia Ząbki 1

  U-10

  1. UKS Irzyk

  2. SP 321 Warszawa

  3. SPS 1 Białobrzegi

  4. Dwie Jedynki Mińska Mazowiecki

  1. Varsovia Girls

  2. Diamonds Academy

  3. Ząbkovia Ząbki 1

  4. UKS Wiktoria Gielniów

  Najlepszy bramkarz

  Antoni Niewiadomski, SPS 1 Białobrzegi

  Julia Maciejewska, Diamonds Academy

  Najlepszy zawodnik

  Maciej Urbański, SP 321

  Zuzanna Pietrasik, Ząbkovia Ząbki 1

  Król strzelców

  Mateusz Cichocki, UKS Irzyk

  Klaudia Świstek, Varsovia Girls

  U-12

  1. SP 22 Płock

  2. SP 1 Marki

  3. Jedynka Grójec

  4. UKS Orlik Radom

  1. Ząbkovia Ząbki 1

  2. MUKS Praga Warszawa

  3. Warriors

  4. PSP Wola Solecka

  Najlepszy bramkarz

  Konrad Kłodawski, SP 22 Płock

  Zofia Bloch, Ząbkovia Ząbki 1

  Najlepszy zawodnik

  Tomasz Walczak, SP 22 Płock

  Julia Kawęcka, Warriors

  Król strzelców

  Rafał Boczoń, SP 1 Marki

  Kinga Puchalska, MUKS Praga Warszawa

   

  WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

  Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

  turniej przyszłych Reprezentantów Polski

  Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

  Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

  Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na: www.zpodworkanastadion.plorazwww.laczynaspilka.pl

   

   Czas na Finały Ogólnopolskie i grę o Wielki Finał na PGE Narodowym!


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 581

  2019181716151413121110987654321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij