• Środa
  28°C
  /
  18°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Czwartek
  30°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 32 km/h
  Pochmurno
 • Piątek
  19°C
  /
  12°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Burza
 • Zaloguj
  20 czerwiec 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Sport  2017-05-03
  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
  UKS Ząbkovia Ząbki triumfatorami XVII edycji!

  Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa mazowieckiego, z których dwie zwyciężyły w Wielkim Finale: UKS Irzyk w kategorii U-10 chłopców i UKS Ząbkovia Ząbki w kategorii U-12 dziewcząt. Wśród chłopców do lat 12 najlepsi okazali się reprezentanci SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego, a w rozgrywkach dziewczynek do lat 10 triumfował KKS Katowice z woj. śląskiego. Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca.

  Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.
  2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw. Rozegrali cztery spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

  Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce, oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.

  - Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  - Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

  - Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika, czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

  W kategorii U-10 dziewczynek, województwo mazowieckie reprezentował zespół UKS Varsovia Girls, które po dwóch porażkach w grupie pierwszego dnia przeszły drabinkę pucharową jak burza, zajmując ostatecznie 9. miejsce. – Bardzo się cieszymy przede wszystkim, że mogliśmy wziąć udział w tak dużym, prestiżowym turnieju i być w tym zaszczytnym gronie 16 mistrzów województw. Cieszymy się też, że jako debiutanci na tej imprezie skończyliśmy w połowie stawki i pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Mamy ochotę na więcej w przyszłych latach i będziemy walczyć dalej - podsumowała trener Marta Konicka. – To nasza pierwsza edycja, uczymy się gry na tak dużych turniejach. Dużą wartością jest organizacja tej imprezy i to, że dzieci mogą zobaczyć większą piłkę, czego my jako młode dziewczynki nie doświadczyłyśmy w ich wieku, bo też nie było tych klubów żeńskich. Chcemy być coraz lepsze, sporo się tu nauczyłyśmy i będziemy ostro trenować, żeby tu wrócić – dodała. W Wielkim Finale chłopców do lat 10 naprzeciw siebie stanęły zespoły UKS 4 Kostrzyn (lubuskie) i UKS Irzyk (mazowieckie). Pierwszy strzelił Irzyk, na co kostrzynianie odpowiedzieli bramką wyrównującą. Reprezentantom Mazowsza udało się jednak rozstrzygnąć finał na swoją korzyść jeszcze w regulaminowym czasie gry i pokonali rywali 2:1. – Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy na turniej w kategorii U-8 dwa lata temu, który wygraliśmy, wiedzieliśmy, że będziemy w tym roku walczyć o medal. Zebraliśmy cenne doświadczenie, które daje nam „kopa” na następne miesiące. Zawsze się kieruję u dzieci ich świadomością i dążeniem do celów – jednym z nich było dla nas zwycięstwo właśnie w tym Turnieju – tłumaczył trener Arkadiusz Szafranek, który został wybrany najlepszym trenerem XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. - Nagroda indywidualna była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Zawsze z pokorą podchodzę do pracy jako trener, to tylko sport – nie zawsze się wygrywa, a po porażkach tłumaczę swoim zawodnikom, że to tylko po to, aby jeszcze więcej nad sobą pracować. Jednak dziś będziemy świętować nasz sukces – dodał szkoleniowiec UKS Irzyk.

  Bardzo zacięty był Wielki Finał w kategorii dziewcząt do lat 12. Po początkowej przewadze KA 4 resPect z Wielkopolski, to zespół UKS Ząbkovii Ząbki przejął inicjatywę i strzelił dwie bramki. Nawet bramka kontaktowa rywalek na 2:1 pod koniec meczu nie odebrała im końcowego triumfu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać i obronić tytuł sprzed roku. Zeszłoroczny finał był dla nas cięższy, ponieważ wygraliśmy go w karnych. W tym roku miałem silniejszy i bardziej doświadczony zespół. Nie byliśmy gościnni, jednak reprezentowaliśmy Mazowsze i rola gospodarza do czegoś nas zobowiązywała – uśmiechał się trener Ząbkovii, Marcin Wojda. - Naszym głównym założeniem, już od pierwszych etapów turnieju, była obrona tytułu. W porównaniu z zeszłorocznym turniejem, ten był dla mnie zdecydowanie spokojniejszy, dzięki zebranemu doświadczeniu. Wiedziałem, czego mogę się po dziewczynach spodziewać. One po prostu mają świadomość po co wchodzą na boisko. W przyszłym roku, już nie z tymi dziewczynkami, powalczymy znów o finały ogólnopolskie.

  Z poczuciem niedosytu zakończyli Turniej przedstawiciele Mazowsza w kategorii U-12 chłopców. Drużyna SP 22 z Płocka zajęła ostatecznie 6. miejsce. – Przed tym Turniejem brałbym taki wynik w ciemno. Głownie z uwagi na fakt, iż jest to drużyna złożona z uczniów, nie członków klubów piłkarskich. Reprezentujemy Szkołę Podstawową nr 22, w której nie prowadzimy profesjonalnych treningów, a spotykamy się głównie na szkolnych zawodach. Jednak ich umiejętności, postawa, nastawienie, jakie zaprezentowali w tych meczach w Warszawie, musi imponować – mówił Sebastian Załęski, trener płocczan. - To bardzo fajny Turniej, bardzo dobre też doświadczenie dla nas, trenerów. Mieliśmy przecież kontakt z trenerami reprezentacji, z którymi też mogliśmy zamienić kilka słów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że tutaj jesteśmy.

  Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek wręczonych podczas Turnieju za zachowania fair play dostała natomiast Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).

   

  Klasyfikacja generalna

  Miejsce 

  Chłopcy U-10

  Dziewczęta U-10

  Chłopcy U-12

  Dziewczęta U-12

  I

  MAZOWIECKIE (UKS Irzyk)

  ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

  DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)

  MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)

  II

  LUBUSKIE (UKS 4 Kostrzyn)

  PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

  ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

  WIELKOPOLSKIE (KA 4 Respect)

  III

  WIELKOPOLSKIE (SP 1 Międzychód)

  ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

  WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

  ŚLĄSKIE (Akademia Sportu KSB Lędziny)

  IV

  POMORSKIE (UKS Orlik Stężyca)

  KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

  KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 69 Bydgoszcz)

  PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

  V

  ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO I Kielce)

  LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

  ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 51 Szczecin)

  ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 7 Ostrowiec Św.)

  VI

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)

  DOLNOŚLĄSKIE (UKS Wołów)

  MAZOWIECKIE (SP 22 Płock)

  POMORSKIE (UKS Lider Rychnowy)

  VII

  MAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz)

  ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

  POMORSKIE (UKS Jedynka Reda)

  ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

  VIII

  KUJAWSKO-POMORSKIE (Gol Brodnica)

  OPOLSKIE (SP 4 Namysłów)

  LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)

  DOLNOŚLĄSKIE (ZS w Wojborzu)

  IX

  ŁÓDZKIE (RAP Radomsko)

  MAZOWIECKIE (Varsovia Girls)

  MAŁOPOLSKIE (SP 18 Tarnów)

  MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)

  X

  PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

  PODLASKIE (UKS 10 Łomża)

  ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)

  LUBELSKIE (UKS Piątka Biała Podlaska)

  XI

  ZACHODNIOPOMORSKIE (MUKS Orzeł 2010 Wałcz)

  MAŁOPOLSKIE (C.A.R. Junior Krzeszowice)

  ŚLĄSKIE (MUKP Dąbrowa Górnicza)

  ŁÓDZKIE (ULKS Sieradz)

  XII

  OPOLSKIE (Masters Brzeg)

  LUBELSKIE (PSP Modliborzyce)

  OPOLSKIE (UKS Rodło Opole)

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)

  XIII

  LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP Tylice)

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 19 Elbląg)

  KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

  XIV

  ŚLĄSKIE (UKS Gol Bieruń)

  WIELKOPOLSKIE (UKS 2 Luboń)

  PODLASKIE (SP 14 Białystok)

  OPOLSKIE (LUKS Biała Nyska)

  XV

  PODLASKIE (SP 4 Zambrów)

  ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Kunów)

  LUBUSKIE (UKS Polonia Słubice)

  LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

  XVI

  DOLNOŚLĄSKIE (SP 11 Jelenia Góra)

  POMORSKIE (SP 5 Malbork)

  PODKARPACKIE (SP 9 Dębica)

  PODLASKIE (SP Rosochate)

   

   

   

  Nagrody indywidualne

  Kategoria

  Chłopcy U-10

  Dziewczynki U-10

  Najlepszy bramkarz

  ANTONI DETMER (UKS 4 KOSTRZYN)

  GABRIELA KIAŁKA (MUKS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI)

  Najlepszy zawodnik

  MATEUSZ CICHOCKI (UKS IRZYK)

  ANNA SKRZYPCZYK (UKS BENIAMINEK KROSNO)

  Król strzelców

  KACPER PLICHTA (AMO RZESZÓW)

  ZUZANNA WITEK (KKS KATOWICE) – 19 BRAMEK

  Kategoria

  Chłopcy U-12

  Dziewczynki U-12

  Najlepszy bramkarz

  OLIWIER PIĄTKOWSKI (SP 27 KIELCE)

  EWA SIKORA (UKS AKADEMIA SPORTU KSB LĘDZINY)

  Najlepszy zawodnik

  MAKSYMILIAN STANGRET (MGUKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA)

  MAJA GRZYBOWSKA (UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI)

  Król strzelców

  OLIWIER SMUNIEWSKI (SP 51 SZCZECIN) – 11 BRAMEK

  CELINA CUPA (UKS LIDER RYCHNOWY) – 13 BRAMEK

   

  Triumfatorów XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka teraz nagroda główna, którą będzie oglądanie na żywo meczu Polska – Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Warszawie.

  Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

  Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

  Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

  Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Patronat medialny: TVN, RMF Maxxx, Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

   

  Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 582

  2019181716151413121110987654321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij