• Czwartek
  20°C
  /
  11°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 20 km/h
  Ogólne
 • Piątek
  20°C
  /
  11°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 20 km/h
  Ogólne
 • Sobota
  20°C
  /
  12°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 22 km/h
  Ogólne
 • Zaloguj
  24 maj 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Sport

  26
  sierpień


  2018-08-24
  Gwiazdy „królowej sportu” na Podzamczu.
  WSTĘP WOLNY!

  Już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd. Tego dnia będziemy świadkami rywalizacji czołowych polskich i zagranicznych zawodników – m.in. medalistów i finalistów Mistrzostw Europy, które odbyły się w Berlinie.

  - Bardzo się cieszę, że wspólnie z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki mogliśmy przygotować to wyjątkowe sportowe wydarzenie, które mam nadzieję zagości w Warszawie na stałe. Dziękuję zawodnikom, którzy przyjęli zaproszenie i przyłączyli się do tego, aby wyjść z lekką atletyką na zewnątrz i promować „królową sportu” wśród mieszkańców naszego miasta. Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków do udziału w tym spotkaniu i wspólnego przeżywania sportowych zmagań na najwyższym poziomie – mówił Janusz Samel, dyrektor miejskiego Biura Sportu i Rekreacji i dodał – Mam nadzieję, że tą imprezą zaczynamy tworzyć nową historię lekkiej atletyki w Warszawie. 

  - Tyczka i kula to konkurencje, które najłatwiej można wcisnąć w miejską infrastrukturę, w te fajne, cudowne miejsca. Wielokrotnie startowałem w tego rodzaju konkursach. Cieszę się, że w tak urokliwym miejscu, na warszawskich fontannach, gdzie tysiące ludzi codziennie się przewija, będziemy mogli pokazać to, co mamy najlepszego, a w tej chwili w sporcie najlepszą mamy lekkoatletykę  - mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

  Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać zmagania zawodników w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. Przed nami widowiskowy skok o tyczce z udziałem między innymi Piotra Liska, złotego medalisty halowych mistrzostw Europy z 2017 roku oraz srebrnego z Mistrzostw Świata w Londynie w 2017 roku. W następnej konkurencji zobaczymy mistrza i wicemistrza z Berlina w rzucie kulą - Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Wyjątkowo w tej dyscyplinie zaprezentuje swoje umiejętności również dyskobol Piotr Małachowski.

  W pchnięciu kulą kobiet największą gwiazdą będzie Paulina Guba, która w Niemczech wywalczyła złoty medal. Obok niej wystartuje Klaudia Kardasz, która zakończyła mistrzostwa na 4 miejscu, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

  Ponadto fani lekkoatletycznych zmagań będą mieli okazję podziwiać także m.in. Shawnacy”ego Barbera - mistrza świata w skoku o tyczce z 2015 roku. Swoje umiejętności zaprezentuje również Kongijczyk Frank Elemba – czwarty kulomiot igrzysk w Rio de Janeiro.

  Celem imprezy jest przede wszystkim pobudzanie zainteresowania królową dyscyplin - lekkoatletyką. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Start zawodów o godz. 16.00.

   

  Źródło: UM Warszawa um.warszawa.pl/aktualnosci


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 615

  212019181716151413121110987654321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij