Aktualności

2014-03-31
Ząbkovia Mistrzem i Wicemistrzem Mazowsza

UKS Ząbkovia Ząbki Mistrzem Mazowsza U-12 i Wicemistrzem U-10 !!

W środę 26 marca 2014 roku na terenie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku 11 w Warszawie rozegrany został XIV Finał Województwa Mazowieckiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 (rocznik 2004 i młodsi).

Przyjechało sześć drużyn dziewcząt. UKS Ząbkovia Ząbki wystawił dwa składy.

UKS Ząbkovia Ząbki II przegrał obydwa mecze grupowe i ostatecznie zajął V miejsce.
Skład UKS Ząbkovia Ząbki II: Zuzanna Borowiecka, Julia Drężek,Melania Gałązka, Magdalena Kołacińska, Patrycja Kopczyńska, Weronika Lesisz, Zuzanna Łukaszewska, Adriana Markiewicz, Sandra Niewiadomska, Zofia Sobota i Helena Szatkowska
Trener: Roman Nieborek.
UKS Ząbkovia Ząbki I w pierwszym meczu pokonał SP w Cegłowie 16:0, w drugim (z SP 9 Siedlce) dziewczęta strzeliły 17 bramek nie tracąc żadnej, a w półfinale pokonały reprezentację Szkoły Sióstr Niepokalanek 5:1. Niestety w finale uległy 0:1 drużynie MUKS Praga Warszawa i ostatecznie wywalczyły Wicemistrzostwo Mazowsza. Juli Grządkowska została Królową Strzelczyń Turnieju, a Weronika Najda wybrana została najlepszą bramkarką.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki I: Zuzanna Bartha, Zofia Bloch, Julia Grządkowska, Julia Kowalczyk, Weronika Najda (bramkarka), Oliwia Piotrowska (kapitan), Milena Prochowska, Julia Rachoń, Agnieszka Stepuch, Aleksandra Sulisz.
Trener: Marcin Wojda.

W czwartek 27 marca 2014 roku  przy ul. Obrońców Tobruku 11 w Warszawie rozegrany został XIV Finał Województwa Mazowieckiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-12 (rocznik 2002 i 2003).
UKS Ząbkovia Ząbki wystawił dwie drużyny.
Zespół UKS Ząbkovia Ząbki II grał w grupie D.
W pierwszym meczu grupowym nasze dziewczęta uległy 0:2 reprezentacji Szkoły Podstawowej z Raszyna.

Kolejne spotkanie eliminacyjne zakończyło się wynikiem 7:0 dla UKS Wiktoria Gielniów.
W trzecim meczu UKS Ząbkovia Ząbki II stracił pięć bramek i przegrał 0:5 z UKS 9 Siedlce.
W ostatnim meczu eliminacyjnym nasze dziewczęta przegrały 0:7 z drużyną UKS Białobielki.
Skład UKS Ząbkovia Ząbki II: Oliwia Cierpisz, Wiktoria Kaczanowska, Kinga Kujawska, Paulina Łuka, Martyna Mozga, Marta Mrówka, Sandra Rońda, Natalia Rożej, Sylwia Sikora, Emilka Skowron, Karolina Ślusarz i Gabrysia Zubkowicz.
Trener: Jarosław Dobrowolski.

Zespół UKS Ząbkovia Ząbki I rywalizował w grupie C.
Pierwszy mecz z SP Nr 6 w Warszawie zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt 6:0 (bramki: Ania Kodym x 3, Klaudia Zielińska x 2, Justyna Sowa).
W drugim spotkaniu eliminacyjnym drużyna UKS Ząbkovia Ząbki uległa 0:4 zespołowi LUKS Sportowa Czwórka Radom.
Ostatnie spotkanie grupowe z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Stoczku nasza drużyna wygrała 8:0 (bramki: Wiktoria Żołądkiewicz x 3, Ania Kodym x 2, Zuzia Jankowska x 2, Justyna Sowa).
Nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie C i w ćwierćfinale grała ze zwyciężcą grupy D - UKS Białobielki.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem UKS Ząbkovia Ząbki 6:0 (bramki: Wiktoria Żoładkiewicz x 3, Ania Kodym, Justyna Sowa, Klaudia Zielińska.

W półfinale z zespołem GOSiRKI Piaseczno do przerwy prowadziliśmy 3:0. W drugiej połowie tego meczu z powodu bolesnego urazu Patrycji musiała nastąpić zmiana w naszej bramce (między słupkami stanęła Zuzia). Naszym dziewczętom udało się utrzymać wynik z pierwszej połowy i zapewnić sobie grę w finale.

Na finał z MUKS Praga Warszawa do bramki wróciła Patrycja. Już w drugiej minucie spotkania mogliśmy objąć prowadzenie: niestety nasza zawodniczka trafiła w poprzeczkę, w chwilę poźniej wyśmienitą okazję zmarnowała Martyna: po jej strzale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki. W drugiej połowie meczu znów musieliśmy wymienić bramkarza (ból uniemozliwiał grę Patrycji i w bramce ponownie stanęła Zuzia). Po 20 minutach spotkania było 0:0 i o zwycięstwie w Finale Województwa Mazowieckiego decydować miały rzuty karne. Do bramki wróciła Patrycja. Jako pierwsze strzelały nasze przeciwniczki. Po czterech seriach (u nas strzelały kolejno: Dominika Kulesza, Wiktoria Żołądkiewicz, Klaudia Zielińska i Ania Kodym) było 4:4 i w tym momencie zawodniczka MUKS Praga Warszawa nie trafiła w bramkę, do piłki podeszła Martyna Florczuk i precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonała bramkarkę z Warszawy.

Mamy Mistrzostwo Mazowsza i wystąpimy w Finale Ogólnopolskim w dniach 30 kwietnia - 02 maja 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie !!!

Patrycja Bartosiewicz wybrana została najlepszą bramkarką turnieju.
Skład Mistrzyń Mazowsza: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Lilka Bruks, Martyna Florczuk (kapitan), Zuzia Jankowska, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Dominika Kulesza, Justyna Sowa, Klaudia Zielińska, Wiktoria Żołądkiewicz.