Zaloguj

Aktualności

2014-05-03
UKS Ząbkovia Ząbki WICEMISTRZEM POLSKI !

Zakończyły się dwudniowe zmagania XIV Turnieju "Z Podwórka Na Stadion"o Puchar Tymbarku, w którym dziesięć naszych zawodniczek, wzmocnionych dwoma dziewczętami z MUKS Praga Warszawa, tworzyło reprezentację województwa mazowieckiego i walczyło o tytuł Mistrzyń Polski.

01 maja 2014 rozgrywane były mecze grupowe i  ćwierćfinały.
Wyniki rozgrywek grupowych.
Mazowieckie - Świętokrzyskie 4:3
Po pierwszej połowie meczu nasze dziewczęta przegrywały 1:3 (bramka: Wiktoria Żołądkiewicz). W ostatnich dziesięciu minutach do bramki celnie trafiały już tylko nasze zawodniczki (kolejno: Marysia Wrzesińska, Wiktoria Żołądkiewicz i Martyna Florczuk) i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Mazowieckie - Kujawsko-Pomorskie 2:0
Do przerwy po celnym trafieniu Marysi Wrzesińskiej w 5. minucie prowadziliśmy 1:0. Po zmianie stron Marysia znów pokonała bramkarkę przeciwniczek.

Mazowieckie - Wielkopolskie 2:1
Mecz rozpoczął się dla nas niekorzystnie: jako pierwsi straciliśmy bramkę. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadziła Marysia Wrzesińska, a wynik spotkania w samej końcówce ustaliła Justyna Sowa.
Wart podkreślenia jest fakt, iż nasza drużyna była jedynym zespołem w rozgrywkach U-12 dziewcząt, który wygrał wszystkie mecze grupowe.

Mecz ćwierćfinałowy
Mazowieckie - Łódzkie 2:0
W 6 minucie bramkarkę przeciwniczek pokonała Wiktoria Żołądkiewicz. Wynik spotkania na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego ustaliła Marysia Wrzesińska

02 maja 2014 to walka o występ w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym.
W spotkaniu półfinałowym dziewczęta z Mazowsza rywalizowały z reprezentacją województwa Podkarpackiego.
Jako pierwsze celnie trafiły nasze przeciwniczki. W 17 minucie do wyrównania doprowadziła Wiktoria Żołądkiewicz i o występie w Wielkim Finale rozstrzygnąć musiały rzuty karne. Po sześciu seriach rzutów karnych nasz zespół wygrał 3:2 i zapewnił sobie występ w meczu o Mistrzostwo Polski na Stadionie Narodowym.

Finał
O godz. 15.30 na murawę Stadionu Narodowego wybiegły reprezentacje U-12 dziewcząt z województw: mazowieckiego i lubelskiego. Nasz zespół w 3.minucie spotkania stracił bramkę. W 6.minucie meczu do wyrównania doprowadziła Wiktoria Żołądkiewicz. Na 2:1 celnie trafiła Martyna Florczuk. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, dziewczęta z lubelszczyzny doprowadziły do remisu. Druga połowa meczu była bardzo wyrównana i obydwie drużyny miały swoje szanse na zmianę wyniku. W ostatnich sekundach meczu piłka wylądowała jednak w naszej bramce i to nasze przeciwniczki cieszyły się ze zdobycia Mistrzostwa Polski.
Warto jednak podkreślić, iż w Wielkim Finale zagrało 11 dziewcząt z Mazowsza: nasi trenerzy chcieli, aby grały wszystkie dziewczęta, które wywalczyły awans. Na tym etapie rozwoju piłkarskiego liczy się bowiem nie tyle wynik, co radość z gry. Pamiętajmy także, iż siedem z dwunastu aktualnych Wicemistrzyń Polski powalczy w Turnieju o Puchar Tymbarka także w przyszłym roku (w naszej drużynie było tylko pięć dziewcząt z rocznika 2002, z czego w "wyjściowym" składzie tylko trzy).
Poza tym po raz kolejny doceniono umiejętności naszej bramkarki: Patrycja Bartosiewicz wybrana została najlepszą bramkarką XIV Finału Ogólnopolskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-12 dziewcząt.
Dwie z naszych dziewcząt: Martyna Florczuk i Ania Kodym wyprowadzały na murawę Stadionu Narodowego piłkarzy walczących o Puchar Polski.
GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT!!!!!!!!!!! WICEMISTRZOSTWO POLSKI TO OGROMNY SUKCES !!!!!!!!!!
MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZE DZIEWCZĘTA SŁYSZAŁY OKRZYKI NASZYCH KIBICÓW : "DZIĘKUJEMY!!!! DZIĘKUJEMY!!!!!" PO ZAKOŃCZENIU MECZU FINAŁOWEGO.
PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH WSPANIAŁYCH KIBICÓW, KTÓRZY PRZEZ DWA DNI DOPINGOWALI NASZĄ DRUŻYNĘ.
Skład reprezentacji Mazowsza: Patrycja Bartosiewicz (2003, bramkarka), Liliana Bruks (2003), Martyna Florczuk (2003, kapitan), Zuzia Jankowska (2002), Ania Kodym (2003), Ada Krawczyk (2003), Dominika Kulesza (2002), Julia Sasal (2002, MUKS Praga Warszawa), Justyna Sowa (2003), Marysia Wrzesińska (2002, MUKS Praga Warszawa), Klaudia Zielińska (2003) i Wiktoria Żołądkiewicz (2002).
Trenerzy: Marcin Wojda i Jarosław Dobrowolski.