Zaloguj

Aktualności

2014-09-26
Pucharu Polski w Piłce Nożnej Kobiet

W środę o godz.19.30 drużyna UKS Ząbkovia Ząbki zmierzyła się w rozgrywkach Pucharu Polski w Piłce Nożnej Kobiet z II-ligowym zespołem PKS Piastovia Piastów.

W 17-tej minucie spotkania po strzale Klaudii Krawczyk nasza drużyna objęła prowadzenie. W 21-ej i 43-ej minucie meczu nasze przeciwniczki pokonały Anię (obydwie bramki padły po stałych fragmentach gry).
W 38-ej minucie spotkania boisko (z powodu kontuzji) opuścić musiała Justyna Borawska.
Na drugą połowę meczu Ząbkovia wybiegła w innym składzie (trenerzy dokonali trzech zmian chcąc dać pograć dziewczętom, które mniej grają w rozgrywkach ligowych), a 65-tej minucie spotkania dokonali ostatniej (piątej) zmiany.
W 73-ej minucie meczu szybka kontra i precyzyjny strzał Nikoli Karczewskiej dał nam wyrównanie.
Nasza młoda drużyna druga połowę meczu wygrała 1:0.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i sędzia musiał zarządzić rzuty karne.Jako pierwsze strzelały zawodniczki z Piastowa i udało im się pokonać Anię, która następne dwa ich strzały obroniła. Niestety nasze dziewczęta nie wykazały się skutecznością (dwa przestrzelone karne i dwa obronione) i ostatecznie przegrały 0:2.

Nasi trenerzy po meczu byli bardzo zadowoleni: dziewczęta sprawdziły się w pojedynku z wymagającym przeciwnikiem i były dosłownie o krok od sprawienia niespodzianki.
BRAWO DZIEWCZYNY !!!!!
Skład UKS Ząbkovia Ząbki: Justyna Borawska (38- Kasia Bilig), Ania Dobosz (bramkarka), Magda Górecka (46 - Ola Ferens), Nikola Karczewska, Diana Kopiec, Iga Kowalczyk (65 - Ania Przasnyska), Klaudia Krawczyk (46 - Natalia Królska), Ania Lepa, Dominika Stankowska, Paulina Szyszka (46 - Eliza Domańska) i Klaudia Tuszyńska.
Trenerzy: Jarosław Dobrowolski i Krzysztof Goławski.
Sędzia główny: Michał Zajdel.
UKS Ząbkovia Ząbki - PKS Piastovia Piastów 2:2 (k. 0:2).