Zaloguj

Aktualności

29
styczeń


2017-01-28
Koncert piosenek lat 80-tych. Na chwilę przed odlotem.
29 stycznia, niedziela, godz. 17.00

Kameralna podróż przez polskie lata osiemdziesiąte z Agatą Grześkiewicz (wokal) i Michałem Zawadzkim (piano).
W programie koncertu znajdą się piosenki Urszuli, Maanamu, Budki Suflera, Republiki, Anny Jantar, Edyty Geppert, Dwa Plus Jeden, Perfectu, Majki Jeżowskiej, Andrzeja Zauchy i innych...

Niektóre utwory zyskały oblicze balladowe — nostalgiczno-liryczne lub żarliwe i porywające; z kolei w innych rockowy, gitarowy pazur został zaskakująco odwzorowany przy pomocy ekspresji pianistycznej. To wszystko złożyło się na ponadgodzinną, sentymentalną podróż do lat 80. - dekady, dzięki której polska muzyka zyskała tak wiele wartościowych utworów. Tytuł recitalu pochodzi z piosenki „Szukaj mnie wszędzie i nigdzie”, która pojawiła się w kultowej polskiej komedii „Kogel-mogel”.

Pomysł koncertu złożonego z polskich piosenek lat 80. zrodził się ze szczególnego sentymentu, jakim artyści darzą utwory tamtego czasu, a także z potrzeby przypomnienia słuchaczom wielu interesujących twórców piosenki — tekściarzy (M. Dutkiewicz, G. Ciechowski, B. Olewicz, A. Mogielnicki, M. Dagnan, J. Kondratowicz) i kompozytorów (M. Jackowski, R. Lipko, W. Żukowska, S. Krajewski, J. Kruk, Z. Hołdys, J. Kukulski), którzy w rożnych konfiguracjach stworzyli piosenki wciąż skutecznie opierające się upływowi czasu.

AGATA GRZEŚKIEWICZ
Uczestniczka programów telewizyjnych „Szansa na sukces” (2010) oraz „Bitwa na głosy” (2012). Laureatka wielu festiwali i przeglądów piosenki literackiej, m.in.: wyróżnienie w finale XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie,  III miejsce XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie,  II miejsce na V Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści” w Białymstoku,   II miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie,   I miejsce XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie.
Jako solistka ma na swoim koncie współpracę m.in. z Romanem Kołakowskim, reżyserem spektakli poetyckich i autorem muzyki do tekstów Edwarda Stachury , Bogusławem Sobczukiem, reżyserem spektakli muzycznych,  Tadeuszem Wicherkiem i Zamojską Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, Jerzym Satanowskim i Janem Poprawą.

MICHAŁ ZAWADZKI
Pianista, kompozytor piosenek, okazjonalnie aranżer. Rodowity Płocczanin od lat romansujący ze stolicą. Absolwent PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie fortepianu oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w specjalności Teoria Muzyki, a także Podyplomowych Studiów Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
Przygodę z tzw. piosenką artystyczną rozpoczął w drugiej połowie 2006 roku (pierwsze kompozycje do tekstów Karoliny Słyk, z którą utworzył duet autorsko-kompozytorski). Akompaniował młodym wykonawcom z całego kraju, w ramach m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki (2007, 2009–12), Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” (2009, 2011, 2012), Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” (2009–12), konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, podczas którego, swym akompaniamentem i aranżacjami, pomógł dostać się do etapu finałowego aż sześciorgu uczestnikom (2010–12, 2014). Oprócz tego, na swoim koncie ma współpracę m.in. z: Jerzym Satanowskim, Bogusławem Sobczukiem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Jackiem Bończykiem, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Wojtyszką, Marcinem Partyką, Jackiem Kitą, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim.

GRZEŚKIEWICZ & ZAWADZKI
I miejsce na XI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu,  Nagroda Główna Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego V Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

 

Bilet 10 zł

DK Zacisze

ul. Blokowa 1 Warszawa


 







Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij