• Wtorek
  27°C
  /
  18°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pochmurno
 • Środa
  27°C
  /
  18°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Przelotny deszcz
 • Czwartek
  30°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Pochmurno
 • Zaloguj
  19 czerwiec 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Aktualności  2017-08-25
  W Ząbkach zostanie rozsypany preparat odstraszający dziki.


  Na terenie naszego miasta, podobnie jak w poprzednich latach, powrócił problem dzików, które pojawiają się na terenach zamieszkałych. Problem ten dotyczy wielu polskich miast, zwierzęta te odwiedzają zarówno stolicę, jak i inne podwarszawskie miejscowości. Wyrządzają szkody na terenie miasta, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym oraz bezpośrednie zagrożenie dla spotkanych ludzi w przypadku gdy poczują się zagrożone. Generalnie dziki nie wykazują oznak agresji, jednak zwierzęta te są zmienne nastrojowo i łagodne jednego dnia zwierzę może okazać się niebezpieczne przy następnym spotkaniu.

  Aktualnie zakupiono specjalny preparat w postaci granulatu, który odstrasza dziką zwierzynę poprzez wydzielanie specyficznego zapachu, które jest jest niewyczuwalny i niegroźny dla ludzi. Składa się z naturalnych składników i uwalnia różne zapachy, dzięki czemu zwierzyna nie przyzwyczaja się do środka. Ulega całkowitej biodegradacji, jednocześnie dostarczając do gleby korzystne pierwiastki i nie jest preparatem toksycznym. Zostanie rozdysponowany w kilku punktach na terenie Ząbek, na obszarach najczęściej odwiedzanych przez dziki i gdzie prawdopodobieństwo ich pojawienia się jest największe. Obok zamieszczamy mapkę z zaznaczonymi na żółto obszarami, na których preparat zostanie rozsypany.

  Jednocześnie przypominamy:

  • dokarmiając zwierzęta żyjące dziko wyrządzamy im krzywdę.
  • będąc w pobliżu zabłąkanego zwierzęcia nie krzyczymy i nie próbujemy do niego podejść, bo takie postępowanie może spłoszyć zwierzynę i sprowokować jego agresywne zachowanie będące reakcję obronną.
  • najczęściej zabłąkana zwierzyna po zmroku wraca sama do środowiska leśnego.
  • jeżeli wyprowadzając psa na spacer napotkasz dziką zwierzynę koniecznie należy przywołać psa i zapiąć mu smycz.

   

  Źródło: zabki.pl


   


  Pozostałe wpisy


  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij