Zaloguj
25 czerwiec 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2017-12-14
Zawody szermiercze - medale UKS Szabla Ząbki.


Kolejne podium dla naszych zawodników!

W sobotę 9 grudnia zawodnicy i zawodniczki z UKS Szabla-Ząbki, pod wodzą trenerów Kamila i Sebastiana Więch , po raz kolejny dostarczyli nam powodów do dumy. W tym dniu odbył się IV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców w Brzozie koło Bydgoszczy, na który to turniej nasi zawodnicy ruszyli jeszcze przed świtem dużą grupą spod Gimnazjum Nr 1. Od godziny 10.30 trwały zawody, przeplatane zabawami a nawet wizytą Świętego Mikołaja, który dla każdego z szermierzy przygotował mały upominek.

 

Po całym dniu zmagań nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

Szabla mężczyzn U11: I m. Pękala Kacper, III m. Więch Krzysztof;

Szabla mężczyzn U15: I m. Denkiewcz, Benedykt, XIII m. Denkiewcz Aleksander, XXI m. Ziółkowski Jakub, XXIII m. Dąbrowski Antoni; Szabla mężczyzn Juniorów Młodszych: XV m. Grzeszczyk Michał, XXI m. Orchel Marcin; Szabla kobiet U11: VI m. Kukla Amelia, XII m. Kusztal Urszula; Szabla kobiet Juniorów Młodszych: XX m. Szewczyk Zuzanna.

Należy podkreślić, że nasza ząbkowska grupa szablistów i szablistek uzyskała w klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce, czyli ogółem uzyskaliśmy najwięcej medalowych miejsc!

Turniej w Brzozie jest w pewnym sensie wyjątkowy. Jest to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, ma bożonarodzeniowy charakter i jest szczególnie nastawiony na udział najmłodszych zawodników, jest okazją do tego, aby nawet najmniejsze dzieci, od niedawna trenujące szermierkę, miały szansę poczuć prawdziwą rywalizacje, smak zwycięstwa i porażki, czyli wszystko to, co pomaga nam kształtować charakter i postawy życiowe, a jest w dzisiejszych czasach tak trudne do osiągnięcia.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, a za rok na pewno odwiedzimy ponownie gościnne i serdeczne progi Gimnazjum w Brzozie.

 UKS SZABLA ZĄBKI

 

 

 

 

 


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij