Zaloguj
25 czerwiec 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2017-12-23
Obwodnica Marek (S8) otwarta!


Z kilkumiesięcznym opóźnieniem został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek trasy S8 (tzw. Obwodnica Marek). Od węzła Marki do Węzła Radzymin w obu kierunkach jedziemy teraz poniżej 10 minut. Kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe. Węzły Kobyłka i Wołomin są nadal zamknięte. 

Stan zaawansowania robót na węźle Wołomin pozwala mieć nadzieję na rychły koniec prac. Węzeł Kobyłka jest niestety dopiero we wstępnej fazie budowy.

Węzeł Zielonka jest skomunikowany z drogą 631 za pomocą wybudowanego pod trasą ekspresową ronda. Trwają tam jeszcze prace budowlane i organizacja ruchu jest tymczasowa. 

Z dotychczasową trasą S8 w okolicach Radzymina nowa ekspresówka jest tymczasowo skomunikowana poprzez jedną jezdnię. Kierowcy maja jednak po dwa pasy ruchu w każdym kierunku a fragment jedno-jezdniowy jest niewielki.

W dalszym ciągu wiele do życzenia pozostawia skomunikowanie trasy S8 z Ząbkami. Węzeł Zielonka jest dosyć daleko dla ząbkowskich kierowców. Około 10 min. jazdy z centrum naszego miasta (nie uwzględniając korków). Przy projektowaniu węzła Marki nie wzięto pod uwagę ciągle rosnącego ruchu z i do Ząbek oraz z warszawskiego Zacisza. Skomunikowanie ząbkowskiej ulicy Wolności i lewoskręt w trasę S8 w kierunku Wisły to prawdziwy koszmar. Półkilometrowe korowody stojących TIRów to tutaj norma.

 

Więcej o tymczasowej organizacji ruchu na S8:


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij