Zaloguj
20 wrzesień 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2017-12-23
Obwodnica Marek (S8) otwarta!


Z kilkumiesięcznym opóźnieniem został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek trasy S8 (tzw. Obwodnica Marek). Od węzła Marki do Węzła Radzymin w obu kierunkach jedziemy teraz poniżej 10 minut. Kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe. Węzły Kobyłka i Wołomin są nadal zamknięte. 

Stan zaawansowania robót na węźle Wołomin pozwala mieć nadzieję na rychły koniec prac. Węzeł Kobyłka jest niestety dopiero we wstępnej fazie budowy.

Węzeł Zielonka jest skomunikowany z drogą 631 za pomocą wybudowanego pod trasą ekspresową ronda. Trwają tam jeszcze prace budowlane i organizacja ruchu jest tymczasowa. 

Z dotychczasową trasą S8 w okolicach Radzymina nowa ekspresówka jest tymczasowo skomunikowana poprzez jedną jezdnię. Kierowcy maja jednak po dwa pasy ruchu w każdym kierunku a fragment jedno-jezdniowy jest niewielki.

W dalszym ciągu wiele do życzenia pozostawia skomunikowanie trasy S8 z Ząbkami. Węzeł Zielonka jest dosyć daleko dla ząbkowskich kierowców. Około 10 min. jazdy z centrum naszego miasta (nie uwzględniając korków). Przy projektowaniu węzła Marki nie wzięto pod uwagę ciągle rosnącego ruchu z i do Ząbek oraz z warszawskiego Zacisza. Skomunikowanie ząbkowskiej ulicy Wolności i lewoskręt w trasę S8 w kierunku Wisły to prawdziwy koszmar. Półkilometrowe korowody stojących TIRów to tutaj norma.

 

Więcej o tymczasowej organizacji ruchu na S8:


 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij