• Środa
  4°C
  /
  2°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Przelotny deszcz
 • Czwartek
  5°C
  /
  2°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Przelotny deszcz
 • Piątek
  3°C
  /
  -2°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Śnieg
 • Zaloguj
  16 styczeń 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Aktualności



  2018-05-06
  Pracowity kwiecień i kolejne sukcesy zawodników UKS SameJudo.


  Kwiecień był bardzo pracowity dla zawodników i zawodniczek trenujących w UKS "SameJudo z powodu aż trzech wyjazdów zagranicznych. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w mocnych międzynarodowych turniejach na Litwie, Czechach oraz Węgrzech! W "piątek trzynastego" osiemnastu zawodników wzięło udział międzynarodowym turnieju w litewskim Alytusie. W turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji. Zawodnicy z krajów nadbałtyckich prezentują bardzo wysoki poziom sportowy przez co zawody były bardzo mocne! W najbardziej obsadzonych kategoriach rywalizowało ponad 30 zawodników. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając 4 złote, 4 srebrne, 3 brązowe medale oraz 4 miejsca punktowane. Czwórka śmiałków znalazła się poza punktowaną "siędemką". Na szczególne wyróżnienie zasługują zwycięzcy swoich kategorii: Bartek Dobrowolski,Antek Sikorski , Anton Khachatryan oraz Mateusz Waćko. Wszyscy popisali się znakomitą dyspozycją!

  Bartuś zdeklasował największą kategorię wagową, podpisując się pięknymi ipponami. Mateusz oraz Antek podobnie- trudne kategorie.. i.. sìę udało! Chłopcy wylewają litry potu na zajęciach i jak się okazuje WARTO! Po bardzo dobrym występie przyszedł czas na sprawdzian w Ceskiej Lipie, tym razem, pojechały również dzieci mniej doświadczone, które nie osiągały jeszcze większych międzynarodowych sukcesów.

  Poniżej relacja na wesoło z owocnego w 24 medale wyjazdu! Warto zwrócić uwagę, że Klub SameJudo zajął pierwszy miejsce w klasyfikacji drużynowej!

  "Odwyk od Lentilków nie może trwać zbyt długo. W Polsce ponoć można kupić, ale co czeskie to czeskie. Jeśli do tego dołożymy 2 dni wolnego od szkoły, to bez problemu znaleźliśmy 45 ochotników gotowych na spędzenie kolejnych 10 godzin w trasie. Tym razem celem była Ceska Lipa. Miejsce legendarne. Rozpoznanie bojem zrobione w ubiegłym roku przez garstkę ochotników mówiło o hotelu jak Hogwart. No ciężko było to sobie wyobrazić, ale jednak. Miejscówka pelna tajnych przejść i korytarzy, winda jadąca tak wolno, że chyba słonie ją wciągają, obsługa niemówiąca w żadnym języku obcym, łazienki z innego wymiaru opisują ten obiekt najlepiej. Takie okoliczności budzą wyobraźnię i może po to, żeby utrzymać ją na wodzy, wszyscy spali jak zabici. A na zabicie rankiem czekało około 420 chętnych stłoczonych na malusiej sali, w której tlen zapewniały wentylatory wydające szum silników odrzutowych. Sędziowie robili , co mogli, żeby Czesi nas pokonali. Przekonaliśmy się, że punktuje upadek na brzuch, reguły Czeskiego Związku Judo obowiązują tylko Polaków, a walka może mieć wpisany wynik bez wywołania zawodników na matę. Cóż, na zawodach zagranicznych swą wartość trzeba pokazać w sposób niepodlegający negocjacjom. Chyba nam się udało. Choć sędziowie robili, co mogli, żebyśmy z naty schodzili pokonani, wyszliśmy z hali z 7 złotymi, 7 srebrnymi i 10 brązowymi medalami. Dzięki temu nie ma lipy w Ceskiej Lipie i PUCHAR JEST NASZ!!! Taniec radości w wykonaniu 45 rekinów i 2 trenerów przejdzie do historii turnieju. Chyba jeszcze nigdy tak wielka fala radości nie zatrzęsła posadami tej maleńkiej salki. Jutro przed nami camp, pot i łzy. Ale czego się nie robi, żeby podążać łagodną drogą. W końcu nie ma końca w uczeniu się judo." W majówkowy weekend trener Łukasz Wójcik zabrał do Budapesztu trójkę śmiałków by sprawdzili się w jednym z największych turniejów judo dzieci i młodzieży na świecie. W zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z ponad 200 klubów z 25 krajów! Mateusz Waćko rywalizujący w kategorii do 49 kilogramów mimo odczuwalnego urazu stawu łokciowego oraz zmiany kategorii wagowej na wyższą wygrał aż 5 pojedynków z trudnymi rywalami min. z Azerbejdżanu! Po 6 walkach zakończył zmagania na trzeciej pozycji i jest to bez wątpienia jeden z największych wyników "Matiego". Drugiego dnia na medal i to dosłownie spisał się Maksymilian Pieńkosz, który po 3 wygranych i jednej przegranej walce uplasował się na trzeciej pozycji. Tego dnia po małym błędzie uległ Bartek Dobrowolski i pożegnał się z zawodami. Cała trójka została na międzynarodowym campie treningowym gdzie mogła rywalizować ze światową czołówką! Czekamy na wyniki tej ciężkiej pracy! Podczas pobytu na Węgrzech dwójka starszych zawodników UKS"SameJudo" rywalizowała w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kajetan Lipiński startujący do 55kg z bilansem 3 wygranych i jednej przegranej walki uplasował się na trzecim miejscu. Paulinka Mendel startująca w wyższej kategorię wagowe zajęła 2 miejsce.

  Gratulujemy!


   


  Pozostałe wpisy

  2019-01-12
  Kilka informacji od Sztabu WOŚP Ząbki.
  Drodzy Przyjaciele, Mieszkańcy Ząbek, WOŚP gra już ponad ćwierć wieku i aż przyjemnie jest popatrzeć ile przez ten czas zrobiliśmy. To niesamowite jak wielke są serca wszystkich Darczyńców, którzy dzielili się nimi aby wspomóc nasz szczytny cel. Przez te wszystkie lata, tak jak nasze otoczenie, WOŚP również przeszedł wiele zmian i idzie nadal z duchem czasu i postępem. Ofiarność nas wszystkich to podstawa naszej działalności, która z roku na rok daje nam coraz to większe możliwości na zakup sprzętów służących ochronie zdrowia i życia. Idąc z duchem czasu WOŚP wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom i żeby wesprzeć akcję nie trzeba wcale nosić gotówki. Dla zwiększenia bezpieczeńctwa i komfortu Darczyńców, każdy może wesprzeć WOŚP podczas jednej z licznych aukcji prowadzonej wspólnie z portalem Allegro czy dokonać wpłaty w mBank Polska. Ale to nie wszystko - podczas Finałów można również dokonać bezpośredniej wpłaty darowizny za pomocą karty płatniczej. WOŚP, w tym również Sztab WOŚP Ząbki posiada #terminal_płatniczy, dzięki któremu nie trzeba martwić się o gotówkę - poprzez terminal można wesprzeć WOŚP, przekazać datek za przedmiot wylicytowany podczas jednej z licznych licytacji charytatynych organizowanych w dniu Finału. Sztab WOŚP Ząbki, wspólnie z licznymi sponosrami i partnerami przygotował szerg takich licytacji i mamy na prawdę wspaniałe przedmioty, które ucieszą każdego.

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij