Zaloguj
21 sierpień 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2019-01-21
Kilka informacji na temat zmian w komunikacji miejskiej.
Termin zmiany trasy linii 345.

18 stycznia br.  dyrektor Pionu Przewozów ZTM Warszawa Andrzej Franków potwierdził, że w lutym Ząbki zyskają autobusowe połączenie z II linią metra. Kursowanie linii 345 do Dworca Wileńskiego  nastąpi po zamknięciu dla ruchu ul. Kondratowicza (wg. obecnego harmonogramu od poniedziałku 18 lutego).

Wprawdzie zmiana trasy linii 345 jest wprowadzana łącznie, ze zmianami czasowymi związanymi z budową II linii metra na Bródnie, ale w przypadku linii 345 przebieg trasy ulicą Radzymińską i powiązanie z ze stacją metra pozostanie już na stałe. Jest to efekt naszych wcześniejszych rozmów m.in. spotkania w dniu 9.10.2018 r. Przypomnieliśmy się również, w kwestii naszych pozostałych postulatów tj.zwiększenia częstotliwości kursów linii 199 i 345 – mają szanse być zrealizowane w drugiej połowie roku po przedłużeniu II linii metra do stacji Trocka. Wtedy również linia 199 będzie dojeżdżała do II linii metra.

Miasto Ząbki w 2019 r. dopłaci  do linii autobusowych ZTM kursujących na jego terenie w pierwszej strefie biletowej tj. linii: 112, 140, 145, 190, 199, 340, 345, 738, N61, N62 oraz N66  ok 2,22 mln zł (wg. rozkładów obowiązujących w styczniu br). Oczywiście   zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów przełoży się na wzrost  kwoty dopłat Ząbek do budżetu m.st. Warszawy.  

Istotną dla Ząbek jest również informacja, że pod koniec br. roku kończy się 4 letnia umowa między ZTM, a Kolejami Mazowieckimi, do tej pory ta umowa była wskazywana jako przeszkoda we wprowadzaniu zmian granic stref biletowych na liniach kolejowych. Będzie to okazja do wznowienia rozmów o wprowadzeniu korzystniejszych rozwiązań taryfowych dla mieszkańców Ząbek korzystających z pociągów.

 

Więcej informacji na zabki.pl/aktualnosci


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij