• Wtorek
  18°C
  /
  10°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 36 km/h
  Pogodnie
 • Środa
  20°C
  /
  11°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 29 km/h
  Pochmurno
 • Czwartek
  24°C
  /
  13°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 22 km/h
  Pochmurno
 • Zaloguj
  23 kwiecień 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Aktualności  2019-03-22
  W sobotę Piknik Ekologoczny na Podzamczu.


  W sobotę, 23 marca, na podzamczu odbędzie się kolejna edycja pikniku ekologicznego organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie z okazji Światowego Dnia Wody. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, m.in. gry i konkursy oraz występy artystyczne.

  Piknik po raz pierwszy odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann. Już od godz. 11.00 w ogrzewanych halach będzie można uczestniczyć w grach i zabawach związanych z wodą oraz działalnością MPWiK.

  Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, m.in. pokaz iluzji i baniek mydlanych, występy artystyczne, konkursy, budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych, układanie z puzzli obiektów MPWiK. Pojawi się również stoisko z grami VR, gdzie przeniesiemy się w wirtualny świat maskotek MPWiK.Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, eksperci wytłumaczą, na czym polega zjawisko retencji. Będzie można także zobaczyć, jak wygląda woda pod mikroskopem. 

  Zabawa w rytm „Deszczowej piosenki”

  Nie zabraknie także atrakcji na scenie - naszych najmłodszych gości zapraszamy do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego H2O. Sztab naukowców odpowie na wiele nurtujących pytań, m.in. skąd mamy wodę? Jak jest ona uzdatniana? Dlaczego należy ją regularnie pić? Będziemy bawili się przy znanych piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka”. Odbędzie się również koncert gry na dzbankach, szklankach i bębnach napełnionych wodą.

  Nowoczesny sprzęt MPWiK

  Jak co roku, podczas imprezy prezentowany będzie specjalistyczny sprzęt MPWiK, w tym m.in. mobilne laboratorium, gdzie chętni przeprowadzą własne doświadczenia z wodą.W ramach pikniku warszawiacy będą mogli również odwiedzić zabytkową Stację Filtrów przy ul. Koszykowej. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku firmowym MPWiK.

  Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem, a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees)

  Źródło : um.warszawa.pl/aktualnosci


   


  Pozostałe wpisy


  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij