Zaloguj
20 wrzesień 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2019-05-27
List otwarty do radnych miasta Ząbki.
Autorzy: Państwo Joanna i Bronisław Jakubowscy.

Szanowni Państwo Radni Miasta Ząbki,
 
Z dużym niepokojem przeczytaliśmy projekt uchwały w sprawie ustalenia metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Ząbki, który ma być procedowany na sesji 29 maja br.
 

Niezależnie od samego sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów (nie zawsze większe zużycie wody automatycznie przekłada się na większą "produkcję" odpadów) stawka bazowa 7,90 zł miesięcznie jest stawką zbójecką. Podam przykład naszej rodziny: dwoje rodziców plus pięcioro dzieci. Niedawne miesięczne zużycie wody to ok. 14 m3, a nie jest to wcale dużo, biorąc pod uwagę, że w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych przy ustalaniu ryczałtów czy zaliczek na zimną bądź ciepłą wodę ustala się ok. 5m3 miesięcznie od osoby. Nie generujemy przy tym dużo odpadów - nasze rachunki za odbiór odpadów w ząbkowskim przedsiębiorstwie komunalnym w 2013 r., przed wprowadzeniem nieszczęsnej zmiany przepisów o gospodarowaniu odpadami wynosiły około 30 zł miesięcznie (płaciliśmy wówczas za rzeczywiście wytwarzane odpady).

Po ostatniej podwyżce zafundowanej nam przez Państwa, którzy mienią się być naszymi przedstawicielami i przywódcami, opłata z 36 zł wzrosła do 68 zł miesięcznie (o blisko 100%). Nawiasem mówiąc, na pismo w tej sprawie skierowane do Państwa w styczniu, bynajmniej nieanonimowe, nie otrzymaliśmy wówczas nawet jednej, choćby kurtuazyjnej odpowiedzi, co może świadczyć o głębokim poważaniu, z jakim traktują Państwo potencjalnych wyborców, kiedy jest już po wyborach, a do następnych jest jeszcze daleko. Wracając ad meritum, przy przeciętnym zużyciu ok. 14 m3 wody miesięcznie musielibyśmy zapłacić za odbiór odpadów blisko 111 złotych miesięcznie, czyli 1332 zł rocznie! Taka suma za odbiór odpadów jest dla nas horrendalna.

Czy chodzi o spowodowanie regresu cywilizacyjnego i zniechęcenie ludzi do mycia (im mniejsze zużycie wody, tym niższa stawka za odbiór odpadów)? Czy chcemy, żeby Ząbki zyskały sławę w Polsce i na świecie jako miasto brudasów? Sama woda i odprowadzanie ścieków są już w naszym szlachetnym grodzie i tak niezwykle drogie. Dla nas byłby to wzrost kosztów odprowadzania odpadów o blisko 208%, mimo że ilość naszych odpadów w ciągu ostatnich miesięcy w ogóle nie wzrosła. Czy mogliby Państwo poważnie zastanowić się nad treścią uchwały, zanim zdecydują się Państwo złupić swoich suwerenów?

 
Z wyrazami szacunku
 
Joanna i Bronisław Jakubowscy

Ząbki


 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij