Aktualności

2013-05-23
Ząbkovia - Wicemistrz Mazowsza Młodziczek!
Gratulujemy!

W dniu 22 maja 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek. Rozgrywki toczyły się na trzech boiskach w miejscowościach: Jeruzal, Mrozy i Grodzisk.
UKS Ząbkovia Ząbki w Mistrzostwach Mazowsza reprezentowały dwie drużyny.
Skład UKS Ząbkovia Ząbki I : Magda Dąbrowska (II bramkarka), Ola Ferens (kapitan), Pamela Kowalska, Dominika Łęczycka, Patrycja Maliszewska, Zuzia Około - Kułak, Ewa Pluta (I bramkarka), Marysia Retajczyk - Strus, Ola Rusińska,Paulina Szymańska.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki II: Patrycja Bastek, Ania Krawczykowska, Olga Leszczyńska, Marta Mrówka, Natalia Rożej, Daria Szuligowska, Natalka Szybisz, Karolina Ślusarz, Natalka Wróbel (bramkarka, kapitan).

Trenerzy: Krzysztof Goławski, Roman Nieborek.

Po raz kolejny na Turniej rangi mistrzowskiej nie dojechało kilka drużyn (z zgłoszonych do Mistrzostw Mazowsza 12 zespołów na miejscu zbiórki w Jeruzalu pojawiło się tylko 9 drużyn), trzeba więc było dokonać "przetasowań" w wylosowanych wcześniej grupach eliminacyjnych.

Nasze drużyny trafiły ostatecznie do grup B (UKS Ząbkovia Ząbki I) i C (UKS Ząbkovia Zabki II).

Grupa B rywalizowała na Orliku w Mrozach.
Nasze dziewczęta w pierwszym meczu pokonały zespół LUKS Sportowa Czwórka Radom II 8:0 (bramki: Ola Ferens - 4, Dominika Łęczycka - 2, Zuzia Około - Kułak i Marysia Retajczyk - Strus).
W drugim meczu eliminacyjnym z drużyną MUKS Praga Warszawa II dziewczęta z Ząbkovii do przerwy powinny prowadzić 5:0 - w tym dniu zawodziła jednak skuteczność (odczuwalny był także brak chorej Julki Gwóźdź i nieobecnej Pauliny Bernasiuk) i po pierwszej połowie Ząbkovia prowadziła zaledwie 1:0 (strzał Marysi Retajczyk Strus po podaniu Oli Ferens). Zaraz po przerwie nasze przeciwniczki doprowadziły do wyrównania. Ostateczny wynik meczu na 2:1 (po indywidualnej akcji) ustaliła Ola Ferens.
W ten sposób nasze dziewczęta z kompletem punktów wygrały grupę B i awansowały do ćwierćfinału.

Rozgrywki grupy C przeprowadzone zostały na Orliku w Grodzisku.
Nasza druga drużyna pomimo dwóch porażek (0:5 z drużyną LUKS Sportowa Czwórka Radom I i 0:1 z zespołem UKS Błysk Wielgolas), dzięki bilansowi bramkowemu także awansowała do gier ćwierćfinałowych.

Ćwierćfinały rozgrywane były na boisku w Jeruzalu systemem pucharowym.
UKS Ząbkovia Ząbki I (jako jedyny zwycięzca grupy rywalizowała z drugą drużyną z innej grupy - pozostali dwaj zwycięzcy grup grali z trzecimi zespołami).
Naszym dziewczętom przyszło się zmierzyć z drużyną KS Zamłynie ZA Kambud SA Radom. W tym meczu znów dał się odczuć brak "armat" w naszej drużynie - do przerwy dziewczęta z Ząbkovii przegrywały 0:1. Po wznowieniu gry bramkarkę z Radomia udało się pokonać Oli Ferens (po indywidualnej akcji). Mecz zakończył się remisem 1:1 i trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych. Nasze dziewczęta lepiej niż przeciwniczki wykonywały ten element i ostatecznie wygrały 3:2 (bramkarkę Zamłynia pokonały kolejno: Ola Ferens, Ewa Pluta i Patrycja Maliszewska), co zapewniło im awans do półfinału i szansę na grę o medale.

Dziewczęta z zespołu UKS Ząbkovia Ząbki II w ćwierćfinale trafiły na zwycięzcę grupy A - zespół MUKS Praga Warszawa I. Po szybko straconych trzech kolejnych bramkach nasze zawodniczki zbyt się otworzyły i do przerwy straciły jeszcze pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwniczek 14:0 - naszej drugiej drużynie pozostała więc walka o miejsca V-VIII, co wiązało się z koniecznością kolejnego przemieszczenia zespołu na boisko w Grodzisku. Zespół UKS Ząbkovia Ząbki II przegrał obydwa mecze z drużyną KS Zamłynie ZA Kambud SA Radom oraz z zespołem MUKS Praga Warszawa w stosunku 0:1 i ostatecznie zajął VIII miejsce na Mistrzostwach.

W półfinale zespół UKS Ząbkovia Ząbki I trafił na drużynę LUKS Sportowa Czwórka I. Mecz był niezwykle wyrównany - do przerwy po celnym strzale Marysi Retajczyk - Strus nasze dziewczęta prowadziły 1:0. Po wznowieniu gry dziewczętom z Radomia udało się doprowadzić do wyrównania. Zwycięską bramkę dla naszej drużyny (po kolejnej w tym dniu indywidualnej akcji) strzeliła Ola Ferens. Ząbkovia wygrała 2:1 i zapewniła sobie awans do finału.

Po raz drugi z rzędu w finale Mistrzostw Mazowsza Młodziczek spotkały się drużyny UKS Ząbkovia Ząbki I i MUKS Praga Warszawa I. Nasza drużyna (osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodniczek) nie dała rady drużynie z Warszawy, która wygrała ten mecz 2:0.