• Czwartek
  19°C
  /
  11°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Ogólne
 • Piątek
  20°C
  /
  11°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 22 km/h
  Ogólne
 • Sobota
  20°C
  /
  12°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 23 km/h
  Ogólne
 • Zaloguj
  23 maj 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Felietony  2016-09-05
  Groby żołnierzy września 1939.
  Autor: Tomasz Wrzosek - mieszkaniec Ząbek.

  Na naszym ząbkowskim cmentarzu znajduje się około 50 grobów znanych i nieznanych żołnierzy, którzy ponieśli największą ofiarę, tracąc swoje życie w walce przeciwko wojskom niemieckim i rosyjskim. Ich śmierć przyczyniła się do takiego obrotu historii, że możemy cieszyć się życiem w takich, a nie innych czasach. Czasach pokoju, szczęścia, a przede wszystkim w czasach świetności naszego kraju. Kraju, o którego wolność walczyli.

  Zgłaszam się z apelem do władz miasta i do mieszkańców. Zgłaszam się również do nowo powstałej jednostki strzelców ząbkowskich i organizacji harcerskich działających w naszej gminie.

  Patriotyzm to nie tylko pięknie obchodzone uroczystości państwowe. To także pamięć o tych, którzy za naszą wolność walczyli. Chciałbym, abyśmy wspólnie zadbali o przestrzeń na cmentarzu. Nie mam na myśli stawiania pomników, ale o zwykłe zasianie nowej trawy i kwiatów, zapewnienie drobnego funduszu na znicze i tym podobne drobne sprawy, które my jako mieszkańcy jesteśmy w stanie wykonać. Ja mam kosiarkę i kilka łopat. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto zna się na przygotowaniu gruntu pod wysiew trawy i zasadzenie kwiatów. Ktoś ma konewkę, kto inny zapałki. Jest nas 40 tysiecy, ich 50 poległych.

  Myślę, że wspólnie dalibyśmy radę zapewnić pamięć naszym własnym bohaterom. Dołączone zdjęcie zrobine w niedzielę na cmentarzu. Nie jest źle, ale czy groby żołnierzy muszą zdobić chwasty?

   

  Tomasz Wrzosek

  Jeśli mają Państwo jakieś uwagi i pomysły, to prosimy pisać.

  Zapraszamy również do bezpośredniej korespondencji z Autorem tomwrzosel@gmail.com


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 106

  4321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij