• Wtorek
  27°C
  /
  18°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pochmurno
 • Środa
  27°C
  /
  18°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Przelotny deszcz
 • Czwartek
  30°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Pochmurno
 • Zaloguj
  19 czerwiec 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Rozrywka i Kultura  2017-06-26
  Zakończenie roku szkolnego w Ząbkach
  z udziałem wiceministra Macieja Kopcia.

  Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć w piątek wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w dwóch szkołach podstawowych w Ząbkach.

  Wiceminister odwiedził najpierw Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego, a następnie uczestniczył w uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca.

  Podczas przemówienia skierowanego do uczniów klas III ząbkowskiej „Dwójki” wiceminister pogratulował wszystkim wyników w nauce i życzył udanego letniego odpoczynku. Wspomniał także o nowych wyzwaniach, jakie po wakacjach pojawią się przed uczniami w związku z rozpoczęciem przez nich kolejnego etapu edukacji.

  Po uroczystym wręczeniu nagród i listów gratulacyjnych, „dzieci od Kochanowskiego” – jak sami o sobie mówią uczniowie – przedstawili część artystyczną. W humorystyczny sposób opowiedzieli w niej o trudnych początkach nauki i stopniowej adaptacji w środowisku szkolnym.

  Z kolei podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas VI wiceminister Maciej Kopeć podkreślił, że obecni na sali uczniowie we wrześniu będą w klasie VII, a nie jak dotychczas – w gimnazjum. Mimo iż będą kontynuować naukę w tej samej szkole podstawowej w programie nauczania pojawią się nowe przedmioty, takie jak fizyka czy geografia.

  Z okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali widowisko muzyczne oraz przedstawili fragment projektu multimedialnego „Zakazane piosenki”. Występ nawiązywał do patrona szkoły – Małego Powstańca. To interdyscyplinarne przedsięwzięcie, realizowane w ramach wszystkich zajęć lekcyjnych, ma na celu budowanie spójnego programu nauczania. Ważne jest w nim także łączenie tradycji i innowacyjności w procesie dydaktycznym.

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach to nowoczesna placówka wyposażona w szereg multimedialnych pomocy dydaktycznych. Jest liderem we wprowadzaniu innowacyjnych projektów i rozwiązań. Placówka pełni rolę gospodarza i organizatora Ogólnopolskiej Konferencji i Targów dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli oraz Samorządów i Kuratoriów Oświaty „Model Nowoczesnej Szkoły”. W tym roku odbyła się druga edycja tego przedsięwzięcia.

  W zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ząbkach udział wzięli także m.in.: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  Departament Informacji i Promocji


   


  Pozostałe wpisy


  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij