Zaloguj
27 września 2020

Rozrywka i Kultura

14
grudzień


2017-12-11
Bezpłatne przedstawienia dla dzieci.
W różnych miejscach Ząbek.

Miasto Ząbki zaprasza na cykl otwartych przedstawień teatralnych w ramach projektu "Zatrzymaj się na chwilę".

"Zatrzymaj się na chwilę" to projekt teatralny przygotowany przez Studio Artystyczne AKADA z Suwałk mający  na celu dotarcie w okresie przedświątecznym z ciekawym, ważnym przesłaniem do osób pogrążonych w wirze codzienności, często nie mających czasu na chwilę refleksji nad tym, co w życiu jest ważne.

Święta to szczególny okres, do którego powinniśmy się przygotować nie tylko od strony konsumpcyjnej. Przygotowane spektakle maja z założenia skierować uwagę dzieci ale też ich opiekunów na rzeczy ważniejsze: rodzina, przyjaźń, dobro, pomoc, tolerancja, akceptacja, poszanowanie.

Projekt składa się pięciu przedstawień teatralnych. Trzy z nich będą realizowane w Ząbkach, natomiast dwa w supermarkecie M1 w Markach, w którym często można spotkać mieszkańców naszego miasta.

Przedstawienia poruszają ważne dla dzieci zagadnienia:  przyjaźni, wzajemnej pomocy, poczucia bycia ważnym dla innych, zdobywania wiedzy:

  • 14 grudnia br. godz. 13:00 - "Kto jest najpiękniejszy"- wspaniale rozbudowane przedstawienie, które powstało na motywie klasycznej baśni Ezopa.Mówi o tym, że prawdziwe piękno nie ma nic wspólnego z pięknem zewnętrznym. Spektakl porusza też zagadnienia związane z przyjaźnią, pomaganiem innym, tolerancją i szacunkiem dla czyjejś pracy. Miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach, ul. Słowackiego 21,
  • 14 grudnia br. godz. 15:00 - "Podróż do krainy zagadek" spektakl mówi o tym jak ważne jest zdobywanie wiedzy. Przedstawienie promuje nie tylko czytelnictwo, ale również zwraca uwagę na to, gdzie można znaleźć informację na dany temat. Uświadamia widzom, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel. Miejsce: Centrum Handlowe M1 w Markach ( wejście do M1 obok pętli autobusowej),
  • 16 grudnia br. godz. 10:30 - "Wiara w siebie może wszystko, czyli skarbów wysypisko" - małemu Radkowi nic się nie udaje, wstydzi się i chowa przed kolegami, ale niespodziewanie wyrusza w podróż, gdzie odkrywa skarby - swoje talenty. W odkryciu własnej wartości pomagają mu mądry ptak i cierpliwa babcia. Miejsce: Bazar Miejski w Ząbkach, tuż przy wejściu głównym,
  • 16 grudnia br. godz. 12:00 - "Po Polsce podróże małe i duże" - Każde dziecko zna legendę o Smoku Wawelskim. Dlatego zapraszamy publiczność na opowieść o Smoku...Bazylim. Bohater przybywa z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka - Smoka wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazuje się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie łatwa, bo ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się jednak niepowodzeniem i z pomocą m. in. Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej oraz dzieci próbuje dotrzeć do celu swojej podróży. Miejsce: Centrum Handlowe M1 w Markach ( wejście do M1 obok pętli autobusowej),
  • 19 grudnia br. godz. 13:00 -"Opowieść wigilijna" - Młody Adaś to miły i zabawny chłopiec, który bardzo cieszy się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia . Z tej okazji postanawia odwiedzić swojego dziadka, aby pomóc mu w przygotowaniach świątecznych . Jednak dziadek chłopca nie lubi świąt, co gorsza w ogóle o nich nie pamiętał. Chłopiec robi wszystko, aby dziadek pokochał święta.  Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkach, ul. Kościelna 2, - PROSZĘ MIEĆ OBUWIE NA ZMIANĘ.

Każde z tych przedstawień niesie niezapomniane emocje, mnóstwo humoru, ale nie tylko. Przedstawienia są tak skonstruowane, aby bawiąc uczyły tego, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

CZAS TRWANIA KAŻDEGO PRZEDSTAWIENIA:45 MINUT

WSTĘP WOLNY

 

Źródło : UM Ząbki


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij