Zaloguj
20 listopad 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Rozrywka i Kultura

26
maj


2019-05-24
W niedzielę koncert Arki Noego w Parku Bródnowskim.
WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy na koncert Arki Noego. Zespół wraz z dziećmi w utworze „Na słodko” zachęca do zrobienia sobie przerwy. A my dodajemy – KULTURALNEJ przerwy w Parku Bródnowskim!
Tego dnia wyrośnie tam artystyczne miasteczko z wieloma warsztatami, grami, animacjami i zabawami. Wydarzenie będzie nawiązywało do Dnia Matki.

26 maja, niedziela, godz. 18.00
Miejsce: Park Bródnowski

Zespół Arka Noego powstał w 1999r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu “Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”.

Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich — gitarzysta, kompozytor i autor (LUXTORPEDA, KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra kilkoro muzyków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci - głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3, Luxtorpeda i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie — nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.

Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty letnie oraz z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez TVP, Polsat i inne. Arka Noego odbył kilka zagranicznych tournée’, w tym do USA.

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG –SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też przekłady na język japoński i języki afrykańskie.
W latach 2016 i 2017 zespół wziął udział w cyklu koncertów „Lata z Radiem” w miastach całego kraju.

Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe:
* 2011 - Nagrodę publiczności festiwalu Woodstock, "Złotego Bączka", tym samym zapewniła sobie możliwość zagrania na dużej scenie przed 400 tys. słuchaczy.
* Nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000
* Nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ)

Zespół wydał 12 podstawowych płyt, a ostatnią jest „Wyjątkowy Osioł”.

„Wyjątkowy Osioł”, to najnowsza płyta Arki Noego, która już od dziewiętnastu lat gra i śpiewa dla dzieci i dorosłych. Na najnowszej płycie usłyszeć można utwory, które swoją stylistyką nawiązują zarówno do pierwszych folkowych dokonań zespołu, jak i do najnowszych trendów bardziej rockowych. Teksty to idealny pretekst do dialogu między dziećmi a rodzicami o ważnych sprawach dotyczących życia w rodzinie, radości płynącej z przyjaźni i miłości jak i tematów głęboko duchowych. Album „Wyjątkowy Osioł” to antidotum na smutek i lęk, który tak często dopada małych i dużych. Oprócz jedenastu piosenek na płycie umieszczone zostały instrumentalne wersje wszystkich utworów, które można wykorzystać do wspólnego śpiewania.

Przedostatni album Arki zatytułowany "Petarda" ukazał się w 2014 roku i został przyjęty z wielkim entuzjazmem nie tylko przez dzieci, ale również przez ich rodziców.


 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij