Zaloguj
9 kwietnia 2020

Rozrywka i Kultura

19
październik


2019-10-16
Zaproszenie na wernisaż oraz koncert w Mok Ząbki.
WSTĘP WOLNY!

Robert Ołdakowski – z wykształcenia ekonomista i elektronik, pasją fotograf, czasem także komercyjny. Wiedzę i doświadczenie fotograficzne zdobywał bez specjalistycznych kursów, chociaż niedawno kilka miesięcy spędził w Warszawskiej Akademii Fotografii ma szeregu tematycznych zajęć. Jako pasjonat fotografii wymienia też doświadczenia na warsztatach fotograficznych w MOK w Ząbkach. Jest także laureatem kilku konkursów fotograficznych - woj. mazowieckie, woj. podlaskie, wystawy 100-lecia niepodległości, konkursu branżowego Banku UniCredito.

Przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej pod koniec lat 70-tych. Aktywnie korzystał z rozwoju fotografii lat, w tym głębokiej transformacji w kierunku fotografii cyfrowej. Fotografia krajobrazowa od początku jest jego jednym z głównych zainteresowań. Nieustannie poszukuje w fotografii różnych środków wyrazu – fotomontaż, fotografia 3D, fotografia plenoptyczna ( lytro illum ) czy wreszcie surrealistyczna fotografia w tzw. bliskiej podczerwieni.

W świecie kolorowej, doskonałej techniczne i coraz bardziej poddanej obróbce cyfrowej fotografii, zdjęcia w bliskiej podczerwieni stanowią bajkową, surrealistyczną odskocznię dla oka i umysłu człowieka. Zdjęcia powstają przy użyciu specjalnie przystosowanych aparatów cyfrowych, przy użyciu specjalistycznych filtrów, w końcowej edycji poddawane są też pewnej specyficznej ale też z reguły mocno indywidualnej obróbce cyfrowej. Rejestrowane obrazy zawierają część zakresu światła widzialnego i zakresu promieniowania podczerwonego, związanego z odbiorem ciepła. Użyte filtry podczerwieni powodują specyficzne palety barwne zdjęć aż po obraz czarno-biały, który zawiera w zasadzie już tylko widmo promieniowania podczerwonego.


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij