Zaloguj
24 listopada 2020

Rozrywka i Kultura

17
październik


2020-10-15
GEO-ZACISZE.
ODKRYJ NIEZNANĄ HISTORIĘ ZACISZA.

W sobotę, 17.10.20 o godz. 10.30 będzie miała premierę pierwsza gra geocachingowa na Zaciszu.

Dom Kultury Zacisze zaprasza miłośników przygód, gier terenowych, mieszkańców Warszawy, ale też społeczność ukraińską na inaugurację gry geocachingowej Geo-Zacisze.

Startujemy ze smartfonem w ręku spod DK Zacisze w poszukiwaniu 16 nieznanych miejsc i historii Zacisza, m.in. Kina Pelikan, Trzypiętrówki, Osiedla Domków FSO, gangsterskich porachunków i Domu pod wazami.

 

Zapisy: wspolpraca@zacisze.waw.pl. 

Zapraszamy miłośników geocachingu i gier terenowych na inaugurację gry Geo-Zacisze. Dowiesz się czym jest geocaching? Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę? A co najważniejsze zaprosimy Cię na spacer po Zaciszu śladami nieznanych historii i wspomnień. Na spacer ruszymy w dwóch grupach. Każda grupa odnajdzie 16 skrytek (keszy) ukrytych często w bardzo nieoczywistych miejscach. Część z nich będzie kryła niespodzianki - drewniaki lub pieczątki. Do niektórych dostaniemy się tylko po wykonaniu zadania. Wszystkie zaś kesze są wyposażone w logbooka zawierającego wpisy znalazców skrytki.

Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji geocachingowej.

Celem projektu „Geo-Zacisze” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na Zaciszu, a także integracja mieszkańców poprzez wspólne odkrywanie najbliższej okolicy. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje.

Geocachingową ścieżkę spacerową będącą subiektywną drogą po miejscach ważnych i ciekawych przygotowali mieszkańcy Zacisza. To oni wskazali 16 lokalizacji do okeszowania. Część keszy zawiera niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie są opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szlak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych przez DK Zacisze akcji.

 

ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ НЕВІДОМУ ІСТОРІЮ ЗАЧИШЕ
Субота, 17 жовтня 2020 р., о 10.30
Будинок культури Зачише, вул. Блокова 1 

В програмі:

  • Введення в геокешинг. Що це таке? Як знайти схованку, заховану на місцевості?

  • Прогулянка Зачишем по шляху невідомих історій і спогадів. Обов”язковою умовою для участі в прогулянці є установка на свій телефон програми геокешінгу.

Запис на участь від 11 жовтня 2020 р.: wspolpraca@zacisze.waw.pl (будь ласка, вкажіть ваше ім”я, прізвище та номер телефону.) Кількість місць обмежена.

Проект "Гео-Зачише" реалізується за рахунок коштів Фонду Анімації Культури (Funduszu Animacji Kultury)

 

Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury.

Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targówek

 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/geo-zacisze

 

Dom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. Blokowa 1

03-641 Warszawa

tel. 22 679 84 69, 22 743 87 10


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij