Zaloguj
2022-01-04
Zima w mieście 2022.
W Ząbkach w terminie 31.01- 04.02.2022 r.


Szanowni Rodzice / Opiekunowie Prawni dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Ząbki, informujemy, że na terenie Miasta Ząbki będzie zorganizowany wypoczynek dla dzieci w okresie ferii zimowych od 31 stycznia 2022 r. do 4 lutego 2022 r. w ramach akcji „Zima w mieście 2022".

2021-12-20
Rozbudowa DK Zacisze. Tylko pozazdrościć. :)


Zapraszający bardzo często na organizowane prze siebie wydarzenia mieszkańców Ząbek, Dom Kultury Zacisze, ma powód do radości.  Decyzją Rady m.st. Warszawy DK Zacisze zyskał na rozbudowę dodatkowe 5 000 000 zł. 

Planowane rozpoczęcie prac w 2022 roku.

2021-12-15
Jarmark Świąteczny w Ząbkach.
Koncert kolęd Filipa Rychcika i wiele innych atrakcji.


W programie m.in:

  • spotkania z Mikołajem;
  • koncerty kolęd;
  • poczęstunek;
  • koncert Filipa Rychcika;
  • pokaz ognia Teatru WIDMO.

 

2022-01-20
Zimowy Runmageddon Warszawa w Twierdzy Modlin.


Runmageddon wraca do podwarszawskiej Twierdzy Modlin i zaprasza mieszkańców Mazowsza i całej Polski do zimowego startu w trzech formułach. W dniach 22-23 stycznia br. fani najpopularniejszego w kraju cyklu biegów przeszkodowych przeżyją sportową przygodę w ruinach historycznej twierdzy. Będą biegać po korytarzach wojskowych koszar, skakać z i do militarnych umocnień oraz siłować się z konstrukcjami Runmageddonu. A za odwagę, siłę i charakter otrzymają nowe medale.

2022-01-18
Nabór wniosków o przyznanie nagród za wysokie osiągnięcia sportowe.


Od początku roku otwarty jest nabór wniosków o przyznanie przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka nagród i wyróżnień za wysokie osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem przyznawania wyróżnień oraz składania odpowiednich wniosków w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2022 roku. 

Aktualności - kraj

Pogoda na jutro - poniedziałek 24.01. Duża różnica temperatury w nocy, za dnia maksymalnie 7 stopni .
Pogoda na jutro - poniedziałek 24.01. Duża różnica temperatury w nocy, za dnia maksymalnie 7 stopni Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia, wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu. W poniedziałek termometry pokażą od -5 do 7 stopni Celsjusza.
Zabrze. Nieszczelny przewód kominowy w mieszkaniu. 9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla.
Zabrze. Nieszczelny przewód kominowy w mieszkaniu. 9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla Podtrucie tlenkiem węgla (czadem) w mieszkaniu w Zabrzu na Zaborzu. Dziewięć osób - siedmioro dzieci i dwie osoby pełnoletnie - trafiło do szpitala. Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Przyczyną zadymienia był nieszczelny przewód kominowy.
Turyści utknęli w Tatrach. Na Kopie Kondrackiej spędzili prawie dobę. Uratowało ich TOPR.
Turyści utknęli w Tatrach. Na Kopie Kondrackiej spędzili prawie dobę. Uratowało ich TOPR Trzy osoby na prawie dobę utknęły na Kopie Kondrackiej w Tatrach. Z powodu trudnych warunków ratownicy TOPR długo nie mogli do nich dotrzeć. By pomóc im przetrwać noc, za pomocą drona dostarczyli koce termiczne i pakiety grzewcze. TOPR-owcy podkreślają, że turyści nie byli odpowiednio przygotowani i nie mieli niezbędnego ekwipunku do wędrówki w taką pogodę, jaka panowała w górach.
Wiedziała, "Jak być kochaną". Odeszła Barbara Krafftówna.
Wiedziała, Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Barbara Krafftówna była w znakomitej formie. Marzyła, by skończyła się pandemia i by znów mogła grać na scenie. Dla kinomanów pozostanie przede wszystkim kochającą na śmierć i życie Felicją z filmu Wojciecha Jerzego Hasa "Jak być kochaną".
Koronawirus. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: siedmiodniowa kwarantanna od wtorku.
Koronawirus. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: siedmiodniowa kwarantanna od wtorku Rozporządzenie skracające kwarantannę do siedmiu dni zostanie opublikowane w poniedziałek, wejdzie w życie od wtorku - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Aktualności - świat

"Wielopoziomowa gra" Putina w sprawie Ukrainy. "On potrafi kalkulować".
Gdyby Władimir Putin rozważał inwazję, to potrzebowałby "efektu Krymu", czyli sukcesu, którym mógłby się pochwalić. Dzisiejsza sytuacja nie daje mu takiej gwarancji - mówiła w TOK FM dr Agnieszka Bryc.
Ryzyko ataku na Ukrainę spada? "Rosja się zawahała". Ekspert o "wybiegu" i zaskoczonych Rosjanach.
Zdaniem Marka Menkiszaka Rosjanie "w ogóle są zaskoczenia jednością Zachodu" w sprawie Ukrainy. Dlatego, jak mówił w TOK FM, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich, choć spotkanie Blinken-Ławrow nie przyniosło przełomu, to scenariusz zakładający atak Rosji na Ukrainę jest nieco niej prawdopodobny.
"To rodzaj kasyna". Czy inwestorzy i rosyjscy oligarchowie szykują się na wojnę?.
- Jest wyprzedaż, zwłaszcza inwestorów, którzy myślą krótkoterminowo i obawiają się dalszych spadków, które nastąpią, jeśli nie dojdzie do żadnego przełomu - tak o sytuacji na rosyjskiej giełdzie mówi w TOK FM dr Ernest Wyciszkiewicz z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Spotkanie Blinken-Ławrow. "Rosja może wybrać dyplomację i bezpieczeństwo lub konflikt i surowe konsekwencje".
- Rosja stoi przed wyborem, może wybrać rozwiązanie dyplomatyczne, które prowadzi do pokoju i bezpieczeństwa lub drogę, która wiedzie tylko do konfliktu, surowych konsekwencji i międzynarodowego potępienia - podkreślił sekretarz stanu USA Antony Blinken. Zastrzegł, że USA, ich sojusznicy i partnerzy wspierają Ukrainę i są przygotowani na oba warianty.
W Austrii obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19. "Historyczna decyzja".
Parlamentarzyści austriackiej Rady Narodowej przegłosowali ustawę o powszechnym obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Przepisy będą obejmować mieszkańców Austrii powyżej 18 roku życia.
Pogotowie hydrauliczne 24H.
Usługi hydrauliczne. Hydraulik. Marki, Warszawa.
www.hydraulikmarki.pl

ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY Krzysztofa JAREGO Jaryczewskiego to ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY w składzie z najlepszego okresu tej formacji.
www.oddzialzamkniety.pl

Top Partner Nieruchomości
TOP PARTNER NERUCHOMOŚCI świadczy szeroki wachlarz usług związanych z zarządzaniem oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami - www.tpn.waw.pl.

Projekt: Forum Ząbki © 2012
Wykonanie: Hollywood WWW Studio
Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij