• Niedziela
  9°C
  /
  3°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Poniedziałek
  9°C
  /
  3°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Wtorek
  10°C
  /
  2°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pochmurno
 • Zaloguj
  17 luty 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Sport  2017-12-14
  Zawody szermiercze - medale UKS Szabla Ząbki.


  Kolejne podium dla naszych zawodników!

  W sobotę 9 grudnia zawodnicy i zawodniczki z UKS Szabla-Ząbki, pod wodzą trenerów Kamila i Sebastiana Więch , po raz kolejny dostarczyli nam powodów do dumy. W tym dniu odbył się IV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców w Brzozie koło Bydgoszczy, na który to turniej nasi zawodnicy ruszyli jeszcze przed świtem dużą grupą spod Gimnazjum Nr 1. Od godziny 10.30 trwały zawody, przeplatane zabawami a nawet wizytą Świętego Mikołaja, który dla każdego z szermierzy przygotował mały upominek.

   

  Po całym dniu zmagań nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

  Szabla mężczyzn U11: I m. Pękala Kacper, III m. Więch Krzysztof;

  Szabla mężczyzn U15: I m. Denkiewcz, Benedykt, XIII m. Denkiewcz Aleksander, XXI m. Ziółkowski Jakub, XXIII m. Dąbrowski Antoni; Szabla mężczyzn Juniorów Młodszych: XV m. Grzeszczyk Michał, XXI m. Orchel Marcin; Szabla kobiet U11: VI m. Kukla Amelia, XII m. Kusztal Urszula; Szabla kobiet Juniorów Młodszych: XX m. Szewczyk Zuzanna.

  Należy podkreślić, że nasza ząbkowska grupa szablistów i szablistek uzyskała w klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce, czyli ogółem uzyskaliśmy najwięcej medalowych miejsc!

  Turniej w Brzozie jest w pewnym sensie wyjątkowy. Jest to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, ma bożonarodzeniowy charakter i jest szczególnie nastawiony na udział najmłodszych zawodników, jest okazją do tego, aby nawet najmniejsze dzieci, od niedawna trenujące szermierkę, miały szansę poczuć prawdziwą rywalizacje, smak zwycięstwa i porażki, czyli wszystko to, co pomaga nam kształtować charakter i postawy życiowe, a jest w dzisiejszych czasach tak trudne do osiągnięcia.

  Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, a za rok na pewno odwiedzimy ponownie gościnne i serdeczne progi Gimnazjum w Brzozie.

   UKS SZABLA ZĄBKI

   

   

   

   

   


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 604

  212019181716151413121110987654321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij