• Sobota
  0°C
  /
  -4°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 11 km/h
  Pochmurno
 • Niedziela
  4°C
  /
  -1°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Poniedziałek
  8°C
  /
  0°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 11 km/h
  Pochmurno
 • Zaloguj
  23 luty 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Komunikacja  2017-12-23
  Obwodnica Marek (S8) otwarta!


  Z kilkumiesięcznym opóźnieniem został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek trasy S8 (tzw. Obwodnica Marek). Od węzła Marki do Węzła Radzymin w obu kierunkach jedziemy teraz poniżej 10 minut. Kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe. Węzły Kobyłka i Wołomin są nadal zamknięte. 

  Stan zaawansowania robót na węźle Wołomin pozwala mieć nadzieję na rychły koniec prac. Węzeł Kobyłka jest niestety dopiero we wstępnej fazie budowy.

  Węzeł Zielonka jest skomunikowany z drogą 631 za pomocą wybudowanego pod trasą ekspresową ronda. Trwają tam jeszcze prace budowlane i organizacja ruchu jest tymczasowa. 

  Z dotychczasową trasą S8 w okolicach Radzymina nowa ekspresówka jest tymczasowo skomunikowana poprzez jedną jezdnię. Kierowcy maja jednak po dwa pasy ruchu w każdym kierunku a fragment jedno-jezdniowy jest niewielki.

  W dalszym ciągu wiele do życzenia pozostawia skomunikowanie trasy S8 z Ząbkami. Węzeł Zielonka jest dosyć daleko dla ząbkowskich kierowców. Około 10 min. jazdy z centrum naszego miasta (nie uwzględniając korków). Przy projektowaniu węzła Marki nie wzięto pod uwagę ciągle rosnącego ruchu z i do Ząbek oraz z warszawskiego Zacisza. Skomunikowanie ząbkowskiej ulicy Wolności i lewoskręt w trasę S8 w kierunku Wisły to prawdziwy koszmar. Półkilometrowe korowody stojących TIRów to tutaj norma.

   

  Więcej o tymczasowej organizacji ruchu na S8:


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 541

  19181716151413121110987654321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij