Zaloguj
30 września 2020

Rozrywka i Kultura

20
grudzień


2017-12-04
Betlejemskie Światełko Pokoju w Ząbkach!


Latarenka. Świeczka. Lampion. Kaganek. Znicz.

Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu. To jest misja, której podejmują się skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie. Wiele osób pyta z niedowierzaniem, czy to oby ten sam ogień, czy nie zgasł, a po co, a co to za różnica, czy to ten, czy inny... Odpowiedź jest prosta: Tak, przekazujemy ogień z Betlejem. A jak gaśnie nam jedna latarenka, to mamy tysiące w zanadrzu.

Ten ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!

Od kilku lat harcerze z SzczepTajemnica/HarcerzeZabki przywożą do Ząbek Betlejemskie Światło Pokoju i rozdają je mieszkańcom miasta. 

Tegoroczne przekazanie Światła odbędzie się 20.12 o godz. 19:00 w Parku Miejskim. 
Prosimy o zabranie własnych lampionów lub świeczek.


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij