Zaloguj

Rozrywka i Kultura

26
czerwiec


2021-06-24
Wianki nad Wisłą 2021 - w sobotę powitanie lata.


W sobotę na warszawskim Podzamczu powitamy lato. Stołeczna Estrada przygotowała atrakcje nawiązujące do Nocy Kupały. W programie piknik świętojański, puszczanie wianków, warsztaty kwiatowe, rekonstrukcja wioski słowiańskiej, konkurs na najpiękniejszy wianek oraz spektakl "Preludium Słowiańskie".

W ostatnią sobotę czerwca, w samo południe można się przenieść w czasy słowiańskich przodków. Zwyczaje dawnych Słowian – rzemiosło, bitwy oraz życie codzienne prezentowane będzie w specjalnie zrekonstruowanej, tradycyjnej wiosce, zlokalizowanej przy ulicy Sanguszki.

Na terenie Multimedialnego Parku Fontann będzie można również skosztować staropolskiej kuchni i zjeść śniadanie na trawie oraz wziąć udział w zajęciach z florystką, podczas która nauczy, jak pleść wianki i pielęgnować kwiaty. Warsztaty zakończą się konkursem na najpiękniejszy wianek. Będzie można tam kupić rośliny i zioła domowe. W programie także bajeczny taniec kwiatów, czyli projekt instalacji ruchowej bodyart w wykonaniu performerów i plastyków Art Color Ballet.

W godzinach popołudniowych zaplanowano kulminacyjny punkt programu – wspólne wodowanie gigantycznego, baśniowego wianka na Wiśle. Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą o godzinie 21.30 zwieńczy "Preludium Słowiańskie" – spektakl muzyczny inspirowany kalendarzem słowiańskim, twórcy widowiska to Marek Smok Rajss i Agnieszka Glińska.

Szczegółu na facebooku Stołecznej Estrady.


 Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij