Zaloguj

Rozrywka i Kultura

20
listopad


2021-11-16
Geocaching International Film Festival (GIFF).


DK Zacisze będzie jednym z kilku miejsc na świecie, gdzie równolegle prezentowane będą filmy krótkometrażowe o tematyce związanej z geocachingiem.

Festiwal adresowany jest do aktywnych geokeszerów, ale też osób, które chcą rozpocząć przygodę z grami terenowymi.   

Festiwal początkowo odbywał się w Seattle (2013 i 2014), a od 2015 przyjął formułę pokazów odbywających się równolegle na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie są geocacherzy. W tym roku 16 filmów wybranych przez jurorów obejrzymy także w Domu Kultury Zacisze w Warszawie. Przypomnę, że geocaching to zabawa terenowa, która ponad 20 lat temu narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Po uwolnieniu sygnału GPS przez amerykańską armię, cywile zaczęli wykorzystywać go do szukania skrytek, czyli keszy (ang. cache).

Na całym świecie jest ich kilka milionów, a w Polsce ponad 40 tysięcy. 16 keszy ukrytych na warszawskim Zaciszu tworzy serię Geo-Zacisze. Dzięki niej każdy posiadacz smartfona – przy użyciu bezpłatnej aplikacji – poznaje Zacisze widziane oczami jego mieszkańców. Z opisów wyłania się obraz handlarek przyjeżdżających samowarkiem z Radzymina, gangsterskich porachunków, wspomnień Obywatela GC, czy niedzielnego relaksu nad kąpieliskiem powstałym w pofortecznej fosie. 

 Zapraszamy! 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/geocaching-international-film-festival 

 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10


 Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij