Zaloguj

Rozrywka i Kultura

20
listopad


2021-11-17
W jednym kręgu - potańcówka z animacjami i muzyką na żywo.


Zapraszamy na potańcówkę z tradycyjnymi tańcami, animacjami i muzyką na żywo. Będą melodie prosto z Białorusi i Ukrainy! Ewa Karasińska pokaże jak nauczyć się prostych układów choreograficznych przy dźwiękach zespołów Javaryna, Lity Taler oraz kapeli Batareja. 

Taniec w piękny sposób potrafi łączyć ludzi bez względu na wiek. Proste elementy i układy choreograficzne pozwalają każdemu szybko opanować podstawowe kroki i bawić się wspólnie z innymi. Aspektem wspólnego tańca jest integrowanie ludzi, łączenie ich w jednym kręgu. 

 

Wykonawcy: 

Javaryna - zespół tworzą muzycy, tancerze i kuglarze. Inspirowana duchem słowiańskiego średniowiecza Javaryna zajmuje się tańcami i muzyką dawną regionu Europy Wschodniej. W repertuarze zespołu znajdują się tańce ludowe, miejskie i dworskie oraz muzyka białoruskiego i europejskiego średniowiecza i renesansu. Występom zespołu towarzyszy wyjątkowa oprawa - piękne stroje i autentyczne brzmienia dawnych instrumentów. 

Lity Taler - zespół muzyki średniowiecznej i folkowej z Mińska na Białorusi.  

Kapela Batareja z Białegostoku - najczęściej sięga po muzykę wschodniego pogranicza. Zespół gra na potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych, prowadzi zabawy muzyczne dla małych i dużych. Kapela prowadziła cykl zajęć dla animatorów w ramach projektu „Mały Kolberg na Podlasiu” oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach projektu „EtnoPodlasie”. 

 

Animacje taneczne: 

Ewa Karasińska - instruktorka tańców w kręgu, Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała wg. programu dr. Detlefa Kapperta (Instytut Dynamiki Tańca i  Ruchu w Essen). Jej artystyczne zainteresowania krążą wokół tradycyjnych pieśni i tańca, szczególnie tych zza wschodniej granicy. W roku 1991 zaczęła śpiewać w zespole Werhowyna, w której repertuarze znajdowały się głównie pieśni ukraińskie i białoruskie. Pasję tę kontynuuje śpiewając i koncertując z założonym przez siebie zespołem Wyraj. Od 1996 działa w warszawskim Domu Tańca,  a swoje umiejętności nieustająco pogłębia na warsztatach ucząc się od takich mistrzów jak Delyan Demirev, Snieżana Balkanska, Daniel Sandu, Apostolis Skrekas, Lynn Frances i wielu innych. Od 2012 współorganizuje międzynarodowy Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. 

 

Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Organizator: Urząd Dzielnicy Targówek
Realizator: Dom Kultury Zacisze
Partner: RSM Praga.

 

 Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/w-jednym-kregu 

 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10


 Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij