Zaloguj
30 września 2020

Rozrywka i Kultura2013-04-15
Wernisaż "Wiosno, wiosno ach to ty"
i koncert "Fantasmagoria"

Miejski Ośrodek Kultury
zaprasza
na otwarcie wystawy malarstwa
Anny Dobrowolskiej
"Wiosno, wiosno ach to ty"
oraz koncert wiosenny pt. "IN BLANCO"
w wyk. Dariusza Rączki i zespołu Fantasmagoria
20.04.2013, godz. 17:00
ul. Słowackiego 21

Wstęp wolny!
Anna Dobrowolska z wykształcenia jest chemikiem. Malarstwa i rysunku uczyła się u artysty plastyka Pani Saidy Siczek, następnie Wiesławy Kobos, Agnieszki Wiśniewskiej i Lidii Zdzieszyńskiej. Brała udział w wielu plenerach malarskich: w Kazimierzu nad Wisłą, Rejowcu, Nieszawie. Uczestniczyła w wielu wystawach, jej prace znajdują się u kolekcjonerów w kraju i za granicą. Artystkę fascynuje kolor i jego zmienność. W różnych technikach maluje kwiaty, pejzaże, martwą naturę. W Ząbkach przedstawi obrazy pełne koloru, światła i radości. Tytuł wystawy "Wiosno, wiosno ach to ty" nie jest przypadkowy.


Dariusz Rączka i FANTASMAGORIA - zespół muzyczny z Warszawy, choć początkowo założony w Warce przez Dariusza Rączkę, jego nieustającego lidera, głównego kompozytora i autora niektórych tekstów. Początki zespołu sięgają roku 1998. Debiut: 2001 r. Jednak podstawa obecnego składu okrzepła w 2011 r. W repertuarze zespołu znajdujemy wyraziste teksty (najczęściej napisane przez prawdziwych, zwykle umarłych już poetów) zaaranżowane klasycznie, balladowo. FANTASMAGORIA nie stroni jednak od różnych stylów muzycznych. Można tu znaleźć także elementy bluesa, swingu, pop-rocka czy nawet reggae i bossanovy.

Źródło: UM Ząbki

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij