Zaloguj
22 luty 2020
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności

16
październik


2016-10-15
Spotkania z podróżą: Święta nad Gangesem.


Zapraszamy na pierwsze po wakacjach „Spotkanie z podróżą”. Po raz kolejny przyjadą do nas doświadczeni podróżnicy Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, by zabrać nas, za sprawą fantastycznych fotografii oraz snutej opowieści, do najodleglejszych zakątków świata.

W lutym 2013 r. wybraliśmy się do Allahabadu na odbywające się co 12 lat święto Khumb Mela, które gromadzi dziesiątki milionów wyznawców hinduizmu. Wyjazd stał się pretekstem do eksploracji innych ciekawych miejsc nad Gangesem we wschodniej części Indii (stany Bihar i West Bengal). Opowiemy o miejscach pielgrzymkowych, ceremoniach i świętach religijnych, jak również o życiu codziennym toczącym się w miastach i wioskach nad Gangesem.

W Biharze odwiedziliśmy ważne cele pielgrzymkowe: buddyjską Bodh Gayę i hinduistyczną Dźangirę, przyglądaliśmy się religijnym ceremoniom i świętom m.in. festiwalowi Sonepur Mela połączonemu z największym targiem zwierząt w Azji. W Kalkucie obserwowaliśmy huczne przygotowania do obchodów święta Durga Pudża. Dotarliśmy też do rzadziej odwiedzanych zakątków Zachodniego Bengalu…”

 

Niedziela 16.10.2016, godz. 16.00,

sala widowiskowa OKiS, ul. Łukasińskiego 1/3, Zielonka

Bilet rodzinny: 10 zł.

 

Więcej na okis.zielonka.pl


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij