Zaloguj
10 lipca 2020

Aktualności2020-03-13
Darmowe ząbkobusy dla wszystkich.
Oraz ważne informacje dla podróżujących .

W ramach działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa od dnia dzisiejszego 13 marca zawiesza się sprzedaż biletów przez kierowców oraz weryfikację uprawnień przewozowych pasażerów na liniach Ząbki-1, Ząbki-2 oraz Ząbki-3. Do czasu unormowania sytuacji epidemiologicznej przejazdy będą bezpłatne dla wszystkich, kasowniki zostaną wyłączone, zablokowane lub zdemontowane.

Wzorem innych miast i organizatorów transportu takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa wokół kierowców ząbkobusów również zostaną stworzone strefy buforowe niedostępne dla pasażerów. Będzie wiązało się z brakiem możliwości wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami, które zostaną zablokowane oraz brakiem możliwości korzystania z pierwszych rzędów siedzeń. Prosimy nie zbliżać się do kierowcy, nie rozmawiać z nim w czasie jazdy i postoju i nie próbować okazywać kart mieszkańca lub kupować biletu. 

Działania te mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, zmniejszenie możliwości zarażenia się kierowcy, związanego z bliskością pasażerów oraz obrotem gotówką, a także  eliminację ewnetualnych, wtórnych zarażeń pasażerów od kierowcy. Ma to również na celu zachowanie zdolności kadrowych przewoźnika do utrzymania świadczenia usługi przewozu w najbliższym okresie.

Ząbkowskie autobusy przechodzą codziennie taką samą ścieżkę obsługi codziennej jak autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego (ZTM). Codziennie wszystkie poręcze i przyciski są myte oraz dezynfekowane. Okresowo jest przeprowadzana dezynfekcja całych pojazdów.   


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij