Zaloguj
14 lipca 2020

Aktualności2020-06-26
Miasteczko ruchu drogowego dla dzieci w Ząbkach.


Zapraszamy do ogólnodostępnego miasteczka ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży w Ząbkach przy ul. Tęczowej / Jesiennej.

Miasteczko czynne jest od środy 24 czerwca, codziennie w godz. 9.00 - 21.00.

Obiekt ma na celu naukę oraz doskonalenie jazdy na rowerze a także edukację w kwestiach przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Na terenie Miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych oraz ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajcie o kaskach. Kask jest istotnym elementem wyposażenia rowerzysty, jest to ochrona głowy stworzona z myślą o zapobieganiu urazów podczas jazdy w terenie. Warto używać kasku podczas jazdy na rowerze, aby zniwelować skutki takich zdarzeń jak: niezachowanie bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania jednośladu przez innych użytkowników ulic lub nieodpowiedzialne użycie klaksonu tuż za plecami jadącego rowerzysty.


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij