Zaloguj
24 listopada 2020

Aktualności

16
październik


2020-10-13
Kampania Białych Serc w SP nr 3.


12 października 2020 r. rozpoczyna się XVI Kampania Białych Serc – Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Szkoła Podstawowa Nr 3 przy ul. Kościelnej 2 wraz z Radą Rodziców SP3 w Ząbkach, miasta: Mława, Warszawa, Częstochowa, Malbork, Elbląg, Mrągowo, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Bytom, Wrocław, Tarnobrzeg, Ełk, Radoszyce, Sońsk, Konin, Wejherowo, Pułtusk, Ciechanów i w wielu innych miastach oraz maleńkich miejscowościach w Polsce pojawią się symbole Kampanii w postaci białych serduszek w oknach. Już 16 raz rozpoczyna się jedna z większych profilaktyczno-edukacyjnych akcji w Polsce, której celem jest uświadomienie szczególnie młodych ludzi o zagrożeniach jakimi są narkotyki, czy innego rodzaju uzależnienia.

W tym roku główny organizator porusza temat szkodliwości e-papierosów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, ale także dla życia. Coraz częściej dochodzi do przypadków zatrucia płynem do e-papierosów, a Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w e-papierosach mogą się znaleźć m.in. THC lub CBD, syntetyczne katynony, w tym mefedron, kokaina, heroina,czy fentanyl. U nas w kraju już odnotowano dwa przypadki śmiertelne wskutek zażycia fentanylu w e-papierosie.

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała białych serduszek w walce o zdrowie i życie wolne od uzależnień, a więc od 12 do 25 października 2020r. odbędzie się wiele akcji, w tym także imprezy promujące zdrowy i sportowy tryb życia. Wszystko z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa. XVI Kampania Białych Serc odbywa się pod honorowym patronatem między innymi Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Biskupa Płockiego, Rzecznika Praw Dziecka.


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij