Zaloguj
5 czerwca 2020

Aktualności2013-07-05
Wakacyjny rozkład WLT


W wakacje można częściej korzystać z wodnych atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych. Od 1 lipca promy pływają codziennie, a tramwaj wodny – dodatkowo w piątki.
Statek „Wars” od 1 lipca do 31 sierpnia, pływa trzy razy dziennie w piątki oraz cztery razy dziennie w weekendy i dni świąteczne. Za rejs, podczas którego można podziwiać „dziką” Wisłę, panoramę Starego Miasta, czy też najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy (Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik) trzeba zapłacić 18 zł.

Bezpłatne promy – „Wilga”, „Słonka”, „Pliszka” i „Turkawka” w wakacje zmagają się z nurtem Wisły codziennie, również w dni powszednie.

W rejs nad Zalew Zegrzyński, do malowniczo położonego Serocka, tak jak do tej pory, można się wybrać we wszystkie soboty i niedziele oraz święta. Koszt całodziennej podróży to 36 zł.

Przypominamy, że statki „Zefir” i „Wars” odpływają w tym sezonie z przystanku na Cyplu Czerniakowskim – informacje o tym, jak dostać się do przystani z okolicznych przystanków autobusowych znajdują się na stronie ZTM, w zakładce „linie turystyczne”. Natomiast dostępność biletów można sprawdzić w specjalnej wyszukiwarce. W tym celu należy wejść w zakładkę o nazwie „sprawdź miejsca” i wybrać interesujący nas środek transportu oraz preferowaną datę podróży.

Serdecznie zapraszamy. Warto poznać Warszawę z innej perspektywy.


Źródło: ztm.waw.pl

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij