Zaloguj
5 czerwca 2020

Aktualności2013-07-14
Z Ząbek do Ligi Mistrzów


Problemy zdrowotne sprawiły, że Jan Urban może zdecydować się wystawić w meczu z New Saints FC Mateusza Cichockiego. – Jestem przygotowany, żeby zagrać od pierwszej minuty – powiedział 21-latek.
Cichocki rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Dolcanie Ząbki. W lecie wrócił na Łazienkowską z celem przekonania do siebie Jana Urbana. – Furtka się otworzyła tylko przez moją ciężką pracę. W akademii jest wielu chłopaków z Warszawy, ale jeśli komuś w głowie siedzi imprezowanie, to daleko nie zajedzie. Ja starałem się wyrzekać tego typu przyjemności i teraz zbieram owoce – podkreślił piłkarz, który do tej pory nie zagrał w barwach klubu w meczu Ekstraklasy lub europejskich pucharów.

Młody obrońca mógł zostać ponownie odesłany do Dolcanu lub wypożyczony do Piasta Gliwice, ale zdecydował się zostać w stolicy. – Dla mnie każda minuta spędzona na boisku będzie bardzo cenna. Mogłem grać w innym klubie, ale Legii po prostu się nie odmawia – zaznaczył.

Cichocki jest poważnym kandydatem do gry na środku obrony, ponieważ kontuzje leczą Inaki Astiz i Marko Szuler, za kartki pauzuje Tomasz Jodłowiec, a Dossa Junior musi nadrobić zaległości treningowe.

Pierwszy mecz z New Saints FC w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legia rozegra na wyjeździe, 17 lipca o godz. 20:15. Rewanż – tydzień później, 24 lipca, o godz. 20:45 w Warszawie.
Jeśli Legia awansuje, TVP1 i SPORT.TVP.PL na pewno pokażą spotkania mistrzów Polski w roli gospodarza w trzeciej rundzie kwalifikacji. Rywal będzie znany po losowaniu.


Źródło: Fakt" sport.tvp.pl

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij