• Wtorek
    23°C
    /
    11°C
    Wilgotność: 0%
    Wiatr: 14 km/h
    Burza
  • Środa
    25°C
    /
    15°C
    Wilgotność: 0%
    Wiatr: 18 km/h
    Pochmurno
  • Czwartek
    25°C
    /
    15°C
    Wilgotność: 0%
    Wiatr: 18 km/h
    Pochmurno
  • Zaloguj
    22 maj 2018
    Nocelgi pod Warszawą
    Hotel FOTEX w Ząbkach

    Andrzej Potęga "Pierwiastek"
    polski gitarzysta basowy

    HYDRAULIK
    Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
    www.hydraulikzabki.pl

    Felietony    2018-05-14
    Mieszkaniec Ząbek groził kobietom
    z ośrodka dla uchodźców na Targówku.

    Dzielnicowi z Targówka zaalarmowani przez podopieczne Ośrodka dla uchodźców przy ul. Księżnej Anny na Targówku zatrzymali 54-letniego mieszkańca Ząbek. Z relacji obywatelki Rosji narodowości czeczeńskiej wynikało, że mężczyzna od około dwóch miesięcy przejeżdżając rowerem w okolicy ośrodka groził jej pozbawieniem życia oraz wielokrotnie znieważał słowami wulgarnymi oraz samym zachowaniem i wykonywanymi gestami. 

    Swoją postawą mężczyzna wywołał poważną obawę ich spełnienia. W wyniku natychmiastowo podjętych działań dzielnicowi z Targówka, na podstawie rysopisu wskazanego przez kobietę zatrzymali 54-latka, który i w tym dniu poruszał się opisaną trasą na swoim rowerze.

    W mieszkaniu Tomasza G. kryminalni ujawnili rózne modele rewolwerów, amunicję różnego kalibru oraz granaty. Były to przedmioty stare, częściowo skorodowane. W zabezpieczaniu znalezionych militariów uczestniczyli, oprócz technika kryminalistyki, stołeczni policjanci rozpoznania pirotechnicznego oraz zespołu sapersko-minerskiego. Część przedmiotów została przekazana do dalszych badań.

    Tomasz G. trafił do policyjnej izby zatrzymań.

    Śledczy z Pragi Północ, którzy kompletowali materiał dowodowy przyjęli zawiadomienie od dwóch innych kobiet przebywających w Ośrodku dla uchodźców wobec których Tomasz G. również dopuścił się podobnego przestępstwa. 54-latek w prokuraturze usłyszał łącznie trzy zarzuty publicznego znieważenia obywatelek Rosji ze względu na ich przynależność narodowościową oraz kierowanie gróźb bezprawnych wobec jednej z nich. Za to przestepstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

    Na wniosek północnopraskich śledczych i Prokuratora Prokuratury Rejonowej Sąd zastosował wobec Tomasza G. dwumiesięczny areszt. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych w sprawie materiałów.

     

    Źródło: pragapn.policja.waw.pl


     


    Pozostałe wpisy

    ilość wszystkich aktualności: 104

    4321

    Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
    Dowiedz się więcej wiem, zamknij