• Piątek
  25°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Sobota
  27°C
  /
  17°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 25 km/h
  Pochmurno
 • Niedziela
  25°C
  /
  17°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pogodnie
 • Zaloguj
  25 maj 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Felietony  2015-12-17
  Smerfy, które pomagają.
  Belgijska Izba Gospodarcza przekazała ponad 170 kolorowych jaśków.

  Papa Smerf, Laluś, Smerfetka i Ważniak zagościli u małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie (ul. Marszałkowska 24). Jak to możliwe? Ponad 170 kolorowych poszewek ze smerfnym printem trafiło do dzieci hospitalizowanych na Oddziale Klinicznym Kardiologii i Pediatrii. Kolorowe jasie, które zamieniły szpitalne pokoje w krainę znaną z bajek Peyo, powstały podczas akcji „Uszyj Smerfnego Jasia” w ramach 17. Dni Belgijskich.

  Organizatorem była Belgijska Izba Gospodarcza. Akcję wspierało również ForumZąbki. :)

  Praktycznie nie ma na świecie dziecka, które nie znałoby Smerfów. W końcu niebieskie stworzonka pochodzące z Belgii od ponad pół wieku cieszą kolejne pokolenia. Nic więc dziwnego, że to właśnie m.in. Papa Smerf, Laluś, Smerfetka czy Ważniak znaleźli się na poszewkach uszytych podczas akcji „Uszyj Smerfnego Jasia” zorganizowanej w ramach 17. Dni Belgijskich przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Zaangażowanie kilkudziesięciu wolontariuszy, blisko 120 m.b. materiału, 7 maszyn do szycia i 10 szpulek nici pozwoliło na stworzenie ponad 170 kolorowych poszewek z motywem Smerfów. Uszycie jaśków było możliwe również, dzięki wsparciu Fabryki Stylu – Oliwii Drochlińskiej i szkole MAKE UP STAR, które bezpłatnie udostępniły swoje maszyny oraz Pani Małgorzaty Słomczyńskiej z Fundacji Serce Dziecka, która koordynowała prace wolontariuszy. Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska.

   

  Smerfna pomoc

  Belgijska Izba Gospodarcza przekazała smerfne jasie Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 24, w którym od ponad 100 lat nieprzerwanie lekarze walczą o zdrowie i życie małych pacjentów. Kolorowe poszewki pozwolą przenieść się dzieciom do bajkowej krainy Peyo i ułatwią im trudny czas spędzony w szpitalu.

  „Uszyj Smerfnego Jasia”
  Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 4-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy podczas pobytu  z synkiem w jednym z krakowskich szpitali Pani Natalia zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poduszek. Efekty akcji oraz  radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Pani Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. W ciągu roku, dzięki pomysłodawczyni akcji oraz zaangażowaniu innych osób, ponad 4000 poszewek trafiło do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.


  O Belgijskiej Izbie Gospodarczej

  Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturalnym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.


  Organizator

  Belgian Business Chamber (Belgijska Izba Gospodarcza)
  17 stycznia 48
  02 – 146 Warszawa
  www.belgium.pl
  tel. 22 456 40 09

  Katarzyna Węcławiak katarzyna.weclawiak@belgium.pl
  Małgorzata Vincent malgorzata.vincent@belgium.pl


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 104

  4321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij