Zaloguj

Felietony2018-11-27
Lotto, konkursy sms czy zakłady – w co grają Polacy?


Statystyki nie pozostawiają złudzeń – Polacy są narodem, który ma w sobie żyłkę hazardzistów. W grach o tego typu charakterze bierze bowiem udział około 50% naszych rodaków. Najpopularniejsze gry hazardowe? Loterie Lotto, konkursy sms-owe i zakłady bukmacherskie.

Według badania przeprowadzonego przez CBOS, w grach hazardowych bierze udział około 50% Polaków. Najpopularniejsze są loterie organizowane przez Totalizator Sportowy – grywa w nich 42% badanych. Drugie pod względem popularności są konkursy sms-owe, w których bierze udział około 28% ankietowanych. Dlaczego jednak w ogóle decydujemy się na udział w tego typu rozrywkach? – Stwierdzenie, że ludzie grają dla wielkich pieniędzy byłoby uproszczeniem. Wizja spełnienia marzeń i wizji, do których pieniądze są niezbędne, jest kluczowa. Marzymy nie o milionie złotych, lecz o wypoczynku, szczęśliwej rodzinie, stabilizacji albo wręcz przeciwnie, zdobywaniu świata – powiedział portalowi natemat.pl dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Produktów w Totalizatorze Sportowym Konrad Komarczuk.

Zakłady bukmacherskie coraz popularniejsze

Odmianą gier hazardowych, które bardzo dynamicznie zyskują popularność w naszym kraju, są zakłady bukmacherskie. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez TNS OBOP, przynajmniej raz w życiu zakład wzajemny u bukmachera obstawiło około 13% Polaków. Najpopularniejsze są oczywiście zakłady na wydarzenia sportowe (w tym mecze piłki nożnej, a także tenisa czy koszykówki), ale coraz większa liczba legalnych bukmacherów wprowadza do swojej oferty również zakłady niesportowe, związane z polityką, rozrywką, wydarzeniami społecznymi itp.

Kto gra u bukmachera? Przede wszystkim mężczyźni w wieku 18-34 lata, z dużych miast, z reguły dobrze wykształceni. Powody są przeróżne – dla jednych zakłady bukmacherskie to sposób na dorobienie sobie do pensji, inni kibicują w ten sposób swoim ulubionym drużynom, dla jeszcze innych spotkanie z kolegami u bukmachera jest po prostu dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W ostatnich latach firmy bukmacherskie mocno poprawiły swój wizerunek, przez co są o wiele lepiej postrzegane w społeczeństwie. Ich estetyczne, nowoczesne lokale, często znajdujące się w centrach miast, na najbardziej reprezentacyjnych ulicach, na pierwszy rzut oka bardziej przypominają kawiarnie niż punkty usługowe.

Warto poświęcić chwilę także kwestiom finansowym. Jak podaje CBOS, przeciętny Kowalski co roku przeznacza na gry hazardowe 223 zł, a wygrywa – 103 zł. Według badania firmy IQS, około 56% naszych rodaków jest w stanie jednorazowo przeznaczyć za udział w loteriach Lotto do 29 zł. Od 20 do 29 zł za jednym zamachem mogłoby obstawić u bukmachera 28% Polaków.

Co natomiast z wygranymi? W przypadków zakładów bukmacherskich nie są one może tak imponujące jak w Lotto, ale wygrać jest łatwiej – nie bez przyczyny mów się, że zakłady bukmacherskie są najmniej losową ze wszystkich gier hazardowych. Dogłębna znajomość danej dyscypliny sportu, analizowanie wyników czy składów drużyn z pewnością zwiększa szanse na wygrane – jest spora grupa typerów, która co miesiąc dzięki zakładom jest w stanie wzbogacić się o kilka tysięcy złotych.

Oczywiście także u bukmacherów zdarzają się spektakularne sukcesy. W 2016 r. pewna kobieta poprawnie wytypowała wyniki trzynastu spotkań angielskich lig piłki nożnej i wygrała ponad 560 tys. zł. Całkiem niedawno, bo w kwietniu tego roku, o ponad 520 tys. zł wzbogacił się mężczyzna, który za zaledwie 20 zł postawił kupon live na sześć meczów tenisowych. Są to bez wątpienia poważne pieniądze, dzięki którym można zmienić swoje życie na lepsze.

 

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany


 Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 132

54321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij