Zaloguj

Aktualności



2018-01-16
ZIMOWA AKADEMIA POMYSŁÓW.
Drugi tydzień ferii.

22-26.01.18, godz. 7.30-16.30

W ciągu tego tygodnia rozwiniemy swoją wyobraźnię, poznamy nowe sposoby wyrazu zarówno poprzez sztukę, ruch jak i inne formy zabawy.

Wejdziemy w nieograniczony świat pomysłów! Odkryjemy swoje cyrkowe zdolności, znajdziemy własny język dramy, poznamy sztukę japońską, wsłuchamy się w piękno świata muzyki, a tydzień zakończymy niezwykłymi eksperymentami.

3,2,1…. START!!!

Dzień 1 CYRKOWY

Zajęcia cyrkowe poprowadzi Dyrektor Szkoły Cyrkowej w Julinku p. Piotr Tomczak, eksperymenty – Ewelina Romanowska, Zaciszańską Szkołę Plakatu założy Bożena Wiśniewska.

Tematem tego dnia będzie CYRK. Poznacie tajniki, jakie kryje w sobie to niezwykłe miejsce. Będziecie mogli spróbować trudnej sztuki żonglerki, dowiecie się, czy bycie klownem jest trudne i co tak naprawdę kryją kulisy Cyrku.

Na zajęciach eksperymentów weźmiemy cyrk pod lupę -  dlaczego rzeczy spadają? Co sprawia, że hula-hop się kręci? Zgłębimy tajniki grawitacji, siły odśrodkowej i równowagi czyli rozbierzemy cyrk na czynniki pierwsze.

Plastyczny, kolorowy cyrk-warsztaty tworzenia plakatów cyrkowych.W ruch pójdą kredki, farby nożyczki, stemple. Duży format i wielka wyobraźnia. Stworzymy Zaciszańską Szkołę Plakatu

 

Dzień 2 TEATRALNY

Zajęcia dramy poprowadzi aktorka Anna Komorowska, zajęcia plastyczne Bożena Wiśniewska, ruch- Andrzej Nowaczuk

Aktor, drama, inspicjent – czy znacie te trudne słowa? Czy wiecie jak zapanować nad swoim ciałem? A jakie zastosowanie w teatrze ma maska? To tylko kilka pytań - na resztę odpowiemy Wam na naszych zajęciach.

Podczas warsztatów dramy odkryjemy swoje możliwości aktorskie. Pobudzimy swoją wyobraźnię i nauczymy się improwizować. Celem zajęć nie będzie stworzenie przedstawienia  ale dobra zabawa w oparciu o scenariusz.

Maska –symbol teatru-zaprojektujemy i wykonamy maski weneckie, karnawałowe, afrykańskie, zwierzęce albo ,własne, wesołe, tajemnicze, a może straszzzne. Wykorzystamy brokaty, koraliki, cekiny, wstążki, piórka….

 

Dzień 3 JAPOŃSKI

Z kulturą Japonii pozna nas Andrzej Nowaczuk  - instruktor sportów walki w DK Zacisze, eksperymenty z ryżem poprowadzi Ewelina Romanowska a zajęcia z robienia suminagashi poprowadzi Bożena Wiśniewska

Umiecie jeść pałeczkami? A może potraficie pisać po japońsku? Jeśli nie, to wprowadzimy Was w niezwykły, zaczarowany świat Japonii. Nauczymy się kilku słów w tym niezwykłym języku, opanujemy trudną sztukę kaligrafii a nade wszystko poznamy kulturę tego pięknego kraju.

Na warsztatach dowiemy się czy ryż może być poddany eksperymentom – będzie skakał wibrował, pływał na poduszkach wodnych a na zakończenie posadzimy go wspólnie aby mógł urosnąć u Was w domu.

Podczas zajęć plastycznych wykonamy japońskie laleczki w tradycyjnych kimonach.. Poznamy japońską sztukę barwienia papieru-suminagashi, zaprojektujemy i zrobimy prawdziwe klapki japonki oraz poznamy sztukę japońskiej kaligrafii.

 

Dzień 4 MUZYCZNY

Nauka gry na bębnach poprowadzi Anika Kamińska, zajęcia plastyczne Bożena Wiśniewska, ruch zapewni – Andrzej Nowaczuk.

Bam ba ra bam bam  - coś Wam to przypomina? Tak! to bębny, bębenki, tamburyna i inne instrumenty perkusyjne. Każdego będziecie mogli dotknąć, na każdym zagrać i stworzyć perkusyjną orkiestrę. W tym dniu zbudujecie także własne instrumenty!

Zapraszamy Was na spotkanie z rytmem, spróbujemy swoich sił w grze na bębnach djembe pochodzących z Afryki Zachodniej. Na zajęciach poznamy podstawowe pojęcia związane z rytmem, zaznajomimy się z techniką gry na djembe, poznamy proste rytmy i rytmiczne wyliczanki, stworzymy własną niepowtarzalną pulsację oraz zagramy aranżację oryginalnego afrykańskiego rytmu z podziałem na różne akompaniamenty.

Na warsztatach plastycznych wykonamy i ozdobimy  własne instrumenty-bębenki, deszczowe kije, kastaniety, grzechotki, marakasy i założymy Najgłośniejszą Orkiestrę Jednodniową. Użyjemy do tego puszek, butelek, pudełek, balonów, grochu, kasz, kapsli, gwoździ…..przecież wszystko jest muzyką.

 

Dzień 5 EKSPERYMENTALNY

Wystrzałowe eksperymenty przeprowadzi Ewelina Romanowska – instruktor zajęć „Mali Einsteini”, w świat kolorowych eksperymentów poprowadzą nas Ewa Ledzińska i Bogusława Ołowska, a zajęcia ruchowe zapewnią instruktorzy capoeiry Agata Kołodziej i Bernado Bruto

Czas na eksperymentalny piątek. Czy mali Einsteini to Wy? Chcecie się o tym przekonać?. Postaramy się, aby każdy z Was wyszedł z poczuciem, że tajemniczy dotąd świat eksperymentów nie ma dla Was tajemnic!!!

Zamienimy dom kultury w prawdziwe królestwo nauki! To będzie dzień dedykowany  najfajniejszym doświadczeniom wszech czasów. Będziemy strzelać z witaminy C oraz z airbazooki! Założymy fartuchy i magiczne okulary i zobaczycie jak fajna jest nauka!

Na zajęciach plastycznych dowiecie się czym są eksperymenty w sztuce-czy można eksperymentalnie połączyć kolory a może koła i kwadraty? Przygotujcie się za niezwykłą podróż w głąb barw, kształtów i artystycznej przestrzeni.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/ferie-2018-zimowa-akademia-pomyslow 

 

 

Sztuki i sporty walki, 22-26.01.18, godz. 17.00-18.00

 Zajęcia zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców, które wszechstronnie rozwijają ciało i umysł. W programie odpowiednia do wieku i motoryki dawka ćwiczeń ogólnorozwojowych, jako uzupełnienie zajęć szkolnych, sztuk walki i samoobrony. 

Warsztaty uczą poprawnych zachowań społecznych i zasad gry fair play, ale również umiejętności obrony i zachowania się w różnych, niebezpiecznych i nieprzewidzianych sytuacjach losowych.

To również karate, kobudo, ju jitsu, ken jitsu połączone z nauką podstaw języka japońskiego i historią japońskich sztuk walki.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk, instruktor i sędzia sztuk i sportów walki, samoobrony i combat, międzynarodowy trener all style karate, instruktor E.B.O.B.GROM, shihan V dan Jiu Jitsu, All Style Karate. 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/ferie-2018-sztuki-i-sporty-walki 

 

Samoobrona dla kobiet, 22-26.01.18, godz. 18.15-19.15

Jak skutecznie obronić się przed napastnikiem torebką, kluczami, czy parasolką?

Jakie części ciała są najbardziej wrażliwe?

Jak chroni nas prawo?

Jakie miejsca są szczególnie niebezpieczne?

Ruszyły zapisy na tygodniowe warsztaty samoobrony dla kobiet, w których mogą wziąć udział również mężowie, partnerzy i koledzy uczestniczek.

Warsztaty to bezpieczna i łatwa forma nauki podstaw obronny przed napastnikiem, ale również praca nad psychiką i aspekty prawne obrony koniecznej.

Na warsztatach nie jest wymagany sportowy strój. Uczestniczki powinny być gotowe do obrony w każdych warunkach, nawet w spódnicy. Warsztaty poprowadzi Andrzej Nowaczuk.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/utw-i-seniorzy/aktualnosci/ferie-2018-samoobrona-dla-kobiet 

 

 

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza. 

 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

www.zacisze.waw.pl

pr@zacisze.waw.pl

sekretariat@zacisze.waw.pl

 


 







Spadm - Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij