Zaloguj

Aktualności



2018-02-02
Metro bliżej Ząbek.


Metro Warszawskie szuka wykonawcy ostatniego odcinka II linii metra w prawobrzeżnej Warszawie. Będą to trzy stacje: C19 roboczo nazywana „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną; C20 „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej/ Kondratowicza; C21 „Bródno” przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. To ok. 4 km trasy.

Wybrany wykonawca wybuduje także podziemną halę torów odstawczych za ostatnią stacją, trzy wentylatornie i tunele (oddzielne dla każdego kierunku jazdy). Będzie miał na to 38 miesięcy od daty podpisania umowy, oferty można składać do 30 marca. Kryteria oceny oferty to skrócenie terminu budowy, przedłużenie okresu rękojmi i cena. Opublikowana dokumentacja przetargowa zawiera m.in. Program Funkcjonalno Użytkowy, gotowe projekty budowlane, badania i decyzje administracyjne.

Stacje dobrze ulokowane
Autorem projektów jest  pracownia ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., która wygrała konkurs na wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej. Twórcy zaprojektowali m.in. rastrowe ściany zatorowe i wykonane z betonu, częściowo przeszklone wejścia na stacje. W trakcie przygotowywania dokumentacji Metro Warszawskie wprowadziło zmiany w stosunku do pierwotnych założeń. I tak, stację przy ul. Rembielińskiej przesunięto ok. 30 m na zachód a wyjścia z niej poprowadzone zostały na przystanki tramwajowe. Natomiast stację przy ul. św. Wincentego przesunięto na wschód o ok. 60 m; dzięki temu jedno z wyjść będzie prowadziło na narożnik ulic L. Kondratowicza i św. Wincentego. Dodatkowo jeszcze Tramwaje Warszawskie przedłużą tunel wyjściowy tak aby można było z niego wyjść na przystanki tramwajowe przy św. Wincentego planowanej linii na „zieloną Białołękę“.

Metro zmienia Warszawę
Budowa metra pod ul. L. Kondratowicza oznacza przemianę tej części Targówka. Po budowie metra ulica stanie się miejską aleją, będącą osią Bródna, wygodną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców. Pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku – będą one jednak znacznie bliżej siebie. Dzięki temu możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni na dodatkową zieleń uliczną (szpalery drzew po obu stronach i między jezdniami, krzewy itd.). Powstaną drogi dla rowerów po obu stronach ulicy, a także szerokie i wygodne chodniki. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut. Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, a także oświetlenie wzdłuż całej ulicy.
Zmieni się także Park Bródnowski. Trwają właśnie konsultacje społeczne modernizacji parku. To przede wszystkim miejsce do wypoczynku, rekreacji i edukacji i wyłącznie takim pozostanie – modernizacja ma dotyczyć poprawy komfortu, jakości, funkcjonalności i estetyki tego miejsca.

 

Źródło : um.warszawa.pl 


 







Let me go - FUNKY TANK

Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij